Simona Halep, cea mai severă înfrângere din ultimii patru ani. Ce a declarat după eliminarea de la Toronto

Simona Halep a suferit la Toronto una dintre cele mai drastice înfrângeri din carieră. De patru ani Simona nu mai pierduse la un scor similar în vreo competiţie.
Ionela Marcu
13 aug. 2017, 15:44
Simona Halep, cea mai severă înfrângere din ultimii patru ani. Ce a declarat după eliminarea de la Toronto

Nu ştiu din ce cauză, aşa a fost, nu am explicaţii, o să mă gândesc mult mai bine, câteva zile, să văd ce a fost. Pur şi simplu nu am simţit ritmul de niciun fel, nu cred că am putut să mă concentrez„, a spus Simona Halep, după 1-6, 1-6 cu Elina Svitolina, în semifinalele turneului de la Toronto.

Înfrângerea cu Svitolina a fost cea mai categorică în ultimii patru ani pentru Halep. Ultima care i-a administrat Simonei o înfrângere comparabilă cu cea de aseară a fost Sara Errani, în 2013. În acel moment, sportiva din Italia, care acum e suspendată pentru dopaj, era numărul cinci mondial. La Miami, Sara Errani a învins-o cu 6-1, 6-0 pe Simona, în ceea ce reprezintă în continuare cea mai severă înfrângere a reprezentantei noastre de când a intrat în elita tenisului.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”