Poliţişti ameninţaţi în secţie de un fost puşcăriaş

Abia ieșit din puşcărie, un bărbat condamnat pentru ultraj a mers la sediul poliţiei din Bălceşti, judeţul Vâlcea, şi i-a ameninţat cu bătaia pe oamenii legii. Asta pentru că nu-i suportă pe poliţişti şi este mereu în conflict cu ei. Procurorii îl cercetează acum pentru ultraj şi dacă va fi găsit vinovat riscă din nou închisoarea.
Filip Stan
30 sept. 2017, 07:39
Poliţişti ameninţaţi în secţie de un fost puşcăriaş

Doi poliţişti au primit ameninţări cu bătaia de la un individ recidivist, ce abia ieşise din închisoare, acolo unde executase o pedeapsă pentru ultraj.

Joi, 28 septembrie 2017, bărbatul de 40 de ani, din oraşul Bălceşti, nu s-a putut abţine să nu-şi arate ura faţă de oamenii legii şi imediat cum a scăpat din spatele gratiilor a mers la Secţia de Poliţie din Bălceşti şi a început să ameninţe cu acte de violenţă, el referindu-se în special la doi poliţişti, cu care, probabil, a mai avut conflicte în trecut.

Potrivit gazetavalceana.ro, cei doi agenţi de poliţie nu se aflau în acel moment în secţie, însă agresorul a fost din nou reţinut, el fiind propus pentru mandat de arestare preventivă.

„La Parchetul de pe lângă Judecătoria Bălcești s-a înregistrat un dosar penal pentru amenințare, față de bărbatul în cauză fiind emis un mandat de aducere, pentru a fi audiat la sediul parchetului. În urma activităților desfășurate, cu sprijinul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vâlcea, bărbatul a fost depistat și condus la sediul parchetului pentru audieri. Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, acesta fiind încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă”, precizează Poliţia Vâlcea.

Vezi si: Scandal monstru, tineri încătuşaţi în plină stradă

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Doar miliardarul Ion Țiriac putea face asta. Mașina spectaculoasă, de 3 milioane de dolari, cu care a înnebunit toată planeta
Capital.ro
Ce făcea Ion Iliescu la 45 de ani. Ceaușescu n-a văzut cu ochi buni pornirile sale: Nu mai văzuse nimeni așa ceva!
Playtech.ro
De ce să îți înfășori cheile mașinii în folie de aluminiu
Adevarul
Reducerea trupelor americane în România aprinde spiritele pe Reddit: „Ca și cum România nici nu contează”
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Ilie Năstase nu se dezminte! Ce s-a întâmplat la prima înfățișare în procesul de divorț cu Ioana
MediaFlux
Prognoza meteo 2 noiembrie. ANM anunță temperaturi complet neașteptate pentru această perioadă a anului
stirilekanald.ro
O nouă EXPLOZIE a avut loc cu câteva momente în urmă, din cauza acumulării de gaze
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai