Oana Pellea, înjurată după ce a vorbit despre indiferenţa vedetelor care au văzut-o pe Stela Popescu murind pe scenă

Discursul Stelei Popescu a şocat audienţa. Marea actriţă a reuşit cu greu să vorbească şi a avut momente de incoerenţă. În imaginile de la eveniment se poate observa că Stela Popescu nu mai putea nici să îşi controleze mânile. Aceasta chiar a scăpat din mână placheta pe care a primit-o de la organizatori. Oana Pellea i-a atacat pe cei din sală pentru lipsa de reacţie şia  postat pe Facebook un mesaj la adresa lor. Acum se pare că actriţa este înjurată de oameni pentru acuzaţiilr făcute.
Filip Stan
25 nov. 2017, 12:05
Oana Pellea, înjurată după ce a vorbit despre indiferenţa vedetelor care au văzut-o pe Stela Popescu murind pe scenă

Cu doar două zile înainte de a pleca dintre noi, Stela Popescu a fost prezentă la o gală în cadrul careia a urcat pe scenă pentru a-i fi înmânat premiul pentru întreaga carieră.

Starea de sanatate a actritei era vizbil afectata – a avut un discurs incoerent, era foarte agitata, expresia fetei era nefireasca, iar la un moment dat chiar a scapat premiul din mana fara a sesiza acest lucru. „Mai bine ma duceam acasa decat sa ma vedeti in halul asta”, a spus ea la un moment dat. Detalii şocante ies la iveală după moartea Stelei Popescu. În seara galei, actriţa nu a ştiut drumul spre casă

Actriţa Oana Pellea s-a declarat şocată de faptul că nimeni nu şi-a dat seama că Stela Popescu avea nevoie de ajutor medical. Citeşte şi: Oana Pellea: „Mi se pare incredibil că nimeni nu a înţeles ca începuse să moară acolo, în faţa lor!”

Se pare că mesajul actriței de 55 de ani a stârnit reacții negative în rândul unor persoane, care i-au adresa injurii, după cum a precizat aceasta, într-un alt mesaj.

„Si n-au întarziat injuraturile la adresa mea. Injurati-ma. M-am obisnuit sa fiu injurata doar pentru ca indraznesc sa spun ce gandesc.! Dar nu de mine e vorba. A murit o mare actrita sub ochii nostri si nu ne+am dat seama. Dumnezeu sa o odihneasca si pe noi sa ne ierte!

…..”Ce mă scârbește mai mult este cum se folosește Oana Pellea de moartea Stelei ca să cerșească atenție prin arătatul cu degetul.”, a scris Oana Pellea pe pagina de Facebook.

Mai multe voci susţin că actriţa ar fi putut fi salvată. Maia Morgenstern, Mihai Bobonete şi Carmen Tanase se declară şocaţi de reacţia celor prezenţi la gală. 

„Aia era acum… Dumneata esti de vina ca ei aplaudau ca ursii in padure si zambeau de complezenta iar Stela Popescu nu lega doua cuvinte din cauza atacului. Ce cretinopati. Nu trebuie luati in seama, altfel va strica Ci-ul! Era clar ca ceva este in neregula, spechul era halucinant iar ei aplaudau si zambeau de complezenta… Nimeni nu s-antrebat de ce nu lega artista o propozitie, asta in conditiile in care pana la 81 de ani a fost perfect sanatoasa mental si avea spectacole saptamanal…”, a scris Mihai Bobonete.

„Oana, Oana, e bezna mare pe la oamenii astia, nu mai e nimeni acasa, tu iti dai seama ca ei nu simt si nu inteleg nimic, ei doar polueaza”, a scris Carmen Tanase.

„Imi pare tare rău…Te rog sa nu te întristezi”, a scris Maia Morgenstern.

Tudor Ciuhodaru a declarat la România TV că cei prezenţi la gală îşi puteau da seama că ceva nu este în regulă cu Stela Popescu şi puteau cere ajutor medical.

„Erau tulburări de vorbire, incoerenţă, tulburări motorii, toate acestea la o persoană de o anumită vârstă puteau sugera un accident vascular cerebral, dar avem o mare problemă în România: educaţia pentru sănătate. Nimeni nu ştie să recunoască aceste simptome. Aceste simptome sunt puse de cele mai multe ori pe seama oboselii, supărărilor. Accidentul Vascular Cerebral este o urgenţă medicală. Mulţi dintre pacienţii noştri se recuperează rapid şi complet. este o chestiune de timp. Cu cât se intervine mai repede… Minutele sunt de platină, iar ora este de aur. Cele mai multe persoane care suferă un accident vascular cerebral nu recunosc simptomele şi nu ştiu ce să facă în asemenea situaţii. 70% dintre pacienţi nu au ştiut ce li s-a întâmplat”, a spus medicul.

Vezi si: Primul soţ al Stelei Popescu, sfâşiat de durere: A fost dragostea tinereţii mele

Născută la 21 decembrie 1935, în Orhei, Basarabia, într-o familie de învăţători, Stela Popescu şi-a început cariera artistică în 1956.

Din 1963, a jucat la teatrul de Revistă „Constantin Tănase” din Bucureşti, apoi s-a angajat la Teatrul de Comedie. Tot din 1963 a început lunga colaborare cu Radiodifuziunea Română, urmată, mai târziu, de cea cu Televiziunea Română.

Pe 7 februarie 2004, a primit din partea şefului statului Ordinul Meritul Cultural în grad de Comandor, categoria D – Arta Spectacolului, „în semn de apreciere a întregii activităţui şi pentru dăruirea şi talentul interpretativ pus în slujba artei scenice şi a spectacolului”.

Pe 10 septembrie 2013, regele Mihai I i-a conferit, prin fiica sa, principesa Margareta, decoraţia „Nihil Sine Deo”. Pe 1 iunie 2017, a primit diploma de Cetăţean de Onoare al Braşovului, oraş în care a făcut şcoala şi facultatea şi a jucat în 400 de spectacole, ea declarând că „dacă în piept ai o inimă ce tot arde, rămâi tânăr şi la 90 de ani”.

Partenera, prietena şi colega lui Alexandru Arşinel timp de 40 de ani pe scenă, Stela Popescu a colaborat cu alte nume mari ale teatrului românesc, între care Ştefan Bănică, Toma Caragiu şi Margareta Pâslaru. A lucrat cu mari regizori, precum: Sanda Manu, Ion Cojar, Lucian Giurchescu, Valeriu Moisescu.

A debutat în film în „Alo? Aţi greşit numărul” (1958). Stela Popescu a jucat în peste 25 de producţii, între care se numără „Nea Mărin miliardar” (1979), „Pe malul stîng al Dunării albastre” (1983) şi „În fiecare zi mi-e dor de tine” (1988).

DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Alertă la nivel european: fenomenul care se răspândește rapid în fiecare colț al continentului. Situația în România
Capital.ro
FUGE George Simion? Cutremur total în România fix după alegeri: Este nevoit...
Playtech.ro
Moștenirea de la bunici: cine are drept legal dacă nu există testament
DailyBusiness
Marcel Ciolacu: „Am ales ordinea și nu haosul. România trebuie să aibă un președinte care are deja o majoritate parlamentară”
Adevarul
Când și cum a fost racolată jucătoarea de tenis Alexandra Iordache de mafia pariurilor. Fostul său antrenor a dat totul în vileag
wowbiz.ro
Primul tur al alegerilor prezidențiale se poate contesta la CCR. Informații de ultimă oră
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Înșelătorie cu produse de la sibieni. Cum sunt păcăliți românii
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Un tânăr de 20 de ani a murit pe loc și un adolescent de 16 ani este în comă, după un accident înfiorător în Bacău. Mașina în care se aflau cei doi s-a încolăcit în jurul unui copac
Cancan.ro
Câștigătorul Asia Express 2025 a băgat divorț! CANCAN.ro are toate detaliile
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Marele actor de care România s-a despărțit în lacrimi. A fost cel mai îndrăgit. Nu poate fi uitat
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Traian Băsescu, despre varianta în care George Simion devine președintele României: "Ar fi groaznic"
Anunț de ultim moment despre Igor Cuciuc! Ce s-a întâmplat la mormântul fiicei sale: „E greu de acceptat”
MediaFlux
Poate fi învins George Simion în turul 2? Ce poate învăța Nicușor Dan de la Băsescu și Iohannis
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Legendarul Skype a încetat oficial să funcționeze: cum să salvezi chat-urile și fișierele