Steaua a pierdut primul amical al iernii. A fost singurul amical al roş-albaştrilor în cantonamentul din Antalya

FCSB a pierdut primul şi singurul amical din stagiul de pregătire din Antalya. Roş-albaştrii au deschis scorul în minutul 30, însă Olimpik Doneţk a întors soarta partidei şi s-a impus cu 2-1.

18 ian. 2018, 15:15

Nicolae Dică a ales o formulă extrem de ofensivă pentru meciul amical cu Olimpik Doneţk, iar asta s-a simţit imediat. Gnohere şi Alibec s-au distrat cu apărarea ucrainenilor, iar ultimul a pasat excelent pentru Dennis Man, care a deschis scorul în minutul 30.

Schimbările făcute de antrenorul roş-albaştrilor în pauza partidei şi-au spus cuvântul în partea a doua. La nici 10 minute de la reluare, Olimpik a egalat, îar în minutul 69 a dat lovitura finală, cu o execuşie plasată din afara careului de 16 metri.

La scorul de 1-1, Coman a părăsit terenul ajutat de oamenii din staff-ul echipei, după o intrare criminală a unui adversar, în timp ce, Alibec a fost eliminat în minutul 80. Atacantul a sărit la bătaie, nemulţumit de intrarea dură a unui jucător al ucrainenilor.