ŞOC în FOTBAL. Un jucător cu 36 de selecţii în naţională A MURIT

Fotbalul este din nou în doliu. Un fost fotbalist de naţională a murit la doar 46 de ani.
Filip Stan
20 feb. 2018, 15:00
ŞOC în FOTBAL. Un jucător cu 36 de selecţii în naţională A MURIT

Gheorghi Markov, fost internaţional bulgar, a murit la doar 46 de ani. Cauza morții nu a fost dezvăluită deocamdată. Născut la Goţe Delcev, pe 20 ianuarie 1972, Markov și-a început cariera la Pirin. Între 1993 – 1996 a jucat la Botev Plovdiv (65 de meciuri și 9 goluri), apoi a trecut, pentru patru sezoane, la Lokomotiv Sofia (89 de partide / 2 goluri). Între 2000 și 2003 (cu excepția unei scurte perioade de împrumut la Trabzonspor) și în sezonul 2004 – 2005, a jucat la Levski Sofia, cu care a cucerit campionatul în Bulgaria. În perioadele 2003-2004 și 2006 – 2011, a jucat pentru Lokomotiv Sofia (99 de jocuri și 4 goluri), iar singurul lui camipionat complet jucat afară a fost la Ergotelis, în Grecia, în ediția 2005 – 2006, când a punctat de 4 ori în 25 de prezențe.

Accident teribil, fotbalistul de 28 de ani a murit pe loc. Lasă în urmă o soţie şi doi copii

Gheorghi Markov a strâns 36 de prezențe în naționala Bulgariei și un gol marcat în Bulgaria – Anglia, scor 1-1, pe 9 iunie 1999, în preliminariile Euro 2000.

DailyBusiness
România trece la rovinieta după kilometri parcurși. Plata devine automatizată
Spynews
Nouă copii, căutați toată noaptea în munți, după ce s-au rătăcit, prin frig și întuneric. În ce stare i-au găsit salvamontiștii | FOTO
Bzi.ro
Diana Munteanu a impresionat în costum de baie! Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Gigi Becali a anunțat primul 11 al FCSB cu Aberdeen. Revine Radunovic! Unde sunt singurele semne de întrebare. Exclusiv
Capital.ro
S-a stins un mare actor. Toată lumea e în doliu: A fost un om de un talent remarcabil
Playtech.ro
Horoscop 18-24 august. Săptămână cu ghinion pentru 4 zodii, acești nativi vor avea de depășit probleme mari
Adevarul
Multinaționalele iau în calcul majorarea prețurilor sau relocarea din cauza taxelor suplimentare
wowbiz.ro
A murit! Doliu în showbiz. Detalii șocante despre tragedia momentulu
Evz.ro
Pilonul II de pensii. Efectele contribuțiilor neregulate și ale schimbării locului de muncă
Prosport.ro
Imaginile verii cu Diana Munteanu în costum de baie
kanald.ro
A murit Terence Stamp, care l-a jucat pe Generalul Zod în „Superman”! Actorul s-a stins la 87 de ani
Cancan.ro
Cauza morții Ralucăi Pânzaru, tânăra de 28 de ani găsită fără suflare într-un apartament din Iași. NU s-a sinucis!
iamsport.ro
A refuzat să-i mai vorbească timp de 6 luni după `Pizzagate`. Dezvăluirea făcută la BBC
MediaFlux
Modificări de ultimă oră aduse pensiilor private. Noul proiect va afecta peste 9 milioane de români
stirilekanald.ro
Raluca Pânzaru NU s-a sinucis! Cum a murit, de fapt! Breaking news
Ce decizie au luat Vladimir Putin și Donald Trump după întâlnirea din Alaska