Microbuz cu pasageri, implicat într-un accident rutier. Cel puţin două persoane au fost rănite

Un microbuz de transport persoane a fost lovit joi dimineaţă de un autoturism al cărui şofer nu a mai avut timp să frâneze în momentul în care autovehiculul a încetit pentru a opri în staţie. Cel puţin două persoane au fost rănite în urma accidentului, produs în judeţul Vrancea.
Alina Costache
08 mart. 2018, 09:12
Microbuz cu pasageri, implicat într-un accident rutier. Cel puţin două persoane au fost rănite

Din primele informaţii furnizate de purtătorul de cuvânt al Poliţiei Vrancea, Paula Enache, accidentul s-a produs pe drumul judeţean 204 D, care leagă Focşaniul de localitatea Suraia, în zona cunoscută drept Podul Zamfirei.

Un autoturism a lovit un microbuz de transport persoane, în momentul în care şoferul microbuzului a încetinit pentru a opri în staţie. Din cauza distanţei prea mici în mers, şoferul autoturismului nu a mai putut frâna şi a lovit din spate microbuzul care circula din direcţia Focşani spre Suraia.

Din primele informaţii, au fost rănite două persoane – şoferul autoturismului şi un pasager din microbuz, care au fost preluaţi de ambulanţe şi duşi la spital.

Citeşte şi Un microbuz a luat foc într-o autogară din Târgovişte

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
De necrezut! Faza de coșmar care a scos-o pe Universitatea Craiova din Conference League! Arbitrul a dictat penalty în ultimul minut. Video
Capital.ro
Cod Rutier 2025. Obligație pentru mii de șoferi pe timpul iernii. Legislația impune folosirea lanțurilor antiderapante
Playtech.ro
Dacă numele tău de familie este pe această listă, eşti român 100%. Care este cel mai des întâlnit
Adevarul
România va plăti datoria istorică de 6,8 milioane de dolari pentru importul de bumbac fibră către SUA
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Schimbări în 2026 pentru românii care stau la bloc. Guvernul a luat decizia care îi va încurca pe proprietari
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
A MURIT: Călin Georgescu e în doliu!. S-a mutat la Cer o stea a demnității românești!