ROLAND GARROS 2018. Dominic Thiem, primul calificat în careul de aşi. Austriacul e pentru al treilea an la rând în semifinale

ROLAND GARROS 2018. Jucătorul austriac de tenis Dominic Thiem (8 ATP) s-a calificat în semifinalele turneului de Mare Şlem de la Roland Garros, după ce l-a învins marţi în trei seturi, 6-4, 6-2, 6-1, pe germanul Alexander Zverev (3 ATP), în mai puţin de două ore de joc.
Marius Neagu
05 iun. 2018, 14:48
ROLAND GARROS 2018. Dominic Thiem, primul calificat în careul de aşi. Austriacul e pentru al treilea an la rând în semifinale

ROLAND GARROS 2018. Victoria lui Dominic Thiem a venit însă şi pe fondul unei accidentări la coapsa stângă pe care Zverev a acuzat-o în timpul partidei, în setul al doilea.

Dominic Thiem (24 de ani) s-a calificat pentru al treilea an consecutiv în careul de aşi la Roland Garros, urmând să-l înfrunte pe câştigătorul partidei dintre Novak Djokovic (Serbia, 22 mondial) şi Marco Cecchinato (Italia, 72 mondial). În semifinala din 2016 Djokovic a fost eliminat de Djokovic, iar în cea de anul trecut de către Rafa Nadal.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Gabriela Cristea a slăbit enorm! Cum arată acum! Are picioare de model
Fanatik.ro
Condiția pe care i-a pus-o Gigi Becali lui Mihai Popescu pentru a-i prelungi contractul cu FCSB: „Dacă face asta, da!”
Capital.ro
Elena Udrea nu poate fi mai mândră de atât. Imaginea senzațională cu fiica sa a atras imediat sute de reacții: Războinica mea!
Playtech.ro
Când ai voie să depășești o căruță pe linie continuă, când se lasă cu supendarea permisului și amendă
Adevarul
Start la rezervări pentru hotelul care va fi amplasat pe Lună. Cât costă vacanța de vis pe unicul satelit natural permanent al Pământului
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine primește averea lăsată în urmă de Rodica Stănoiu, fosta ministră a Justiției. Moștenitorul dobândește inclusiv locul de veci
iamsport.ro
Bölöni l-a făcut praf și pe fostul selecționer al României: ”Săracul era bâtă!”. Fostul jucător de la Dinamo a intervenit: ”Puteai să rămâi în străinătate!”
MediaFlux
ANAF a început să facă controale la posesorii de mașini. Diferențe mari între venituri și valoarea autovehiculelor
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend