Moment FABULOS cu Simona Halep la Wimbledon. „Am câştigat Roland Garros, acum nu le mai pasă de mine!”

Simona Halep, nr.1 WTA, a susținut o conferință de presă înainte de Wimbledon 2018, turneu care începe, luni, 3 iulie.
Filip Stan
01 iul. 2018, 14:20
Moment FABULOS cu Simona Halep la Wimbledon.

Simona Halep a reacţionat amuzant atunci când organizatorii i-au invitat pe ziariștii din România să-i adreseze întrebări, așa cum stabilește protocolul, dar în sală nu era nici un compatriot.

„Am câștigat Roland Garros, nu le mai pasă de mine”, a glumit Simona Halep.

Simona Halep a făcut MARELE ANUNŢ chiar înainte de Wimbledon 2018. „Acesta este visul meu acum!”

„Sunt foarte fericită că am reușit să rup această barieră, dar viața mea e la fel. Eu sunt la fel. Trebuie să încep din nou să joc. Sunt aici, pregătită să dau tot ce am mai bun. Nu mai resimt presiune, visul a devenit realitate, așa că nu mă mai stresez cu gândul câștigării unui trofeu de Mare Șlem. Acum mi-am stabilit deja un alt obiectiv. Mi-aș dori să câștig medalia olimpică alături de România. Acum simt că toată lumea e mult mai relaxată. Doar că acum am mai multe solicitări pentru autografe, poze. E puțină nebunie la mine în țară, dar mă bucură asta și încerc să manageriez aceste lucruri cât mai bine”, a spus Simona Halep.

Despre meciul din primul tur împotriva lui Kurumi Nara, programat, marţi, 4 iulie, românca a declarat: „Știu că adversara mea e foarte rapidă, știu că lovește foarte plat. Trebuie să fiu puternică pe picioare și să fiu pregătită pentru a lupta. Va fi o bătălie grea”.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Ce pensie ia, de fapt, în fiecare lună Sorin Cârțu, ultimul antrenor care a adus titlul la Craiova. Suma este incredibilă
Capital.ro
Lege pentru proprietarii de la bloc. Când trebuie să achiți lucrarea în imobil, chiar dacă nu s-a decis în Adunarea Generală
Playtech.ro
Temperaturi neobișnuite în România după ninsori și frig. Cum va fi vremea până la 1 martie
Adevarul
Noua ordine europeană dă frisoane la Paris și Londra. „Istoria are experiențele a două războaie mondiale devastatoare”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De ce nu este bine să te speli pe cap în MARȚEA ALBĂ. Tradiții și superstiții în Săptămâna Albă 2026
iamsport.ro
Ce s-a ales de cunoscutul milionar român care și-a amenițat angajatul că ”îl bate și îl duce în pădure”. A avut probleme cu legea: ”E un om normal acum”
MediaFlux
Se anunță reguli noi la RCA! Asigurare de trei ori mai scumpă pentru anumiți șoferi
stirilekanald.ro
VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat