CUTREMUR ÎN ROMÂNIA. A avut magnitudinea de 3.1

Un cutremur cu magnitudinea 3.1 pe scara Richter s-a produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, la ora locală 1:48, în judeţul Buzău. 
Iulian Tudor
07 iul. 2018, 05:49
CUTREMUR ÎN ROMÂNIA. A avut magnitudinea de 3.1

Cutremurul cu magnitudinea de 3,1 a fost înregistrat vineri spre sâmbătă, la ora 1:48, şi a avut loc la o adncime de 117 kilometri, în judeţul Buzău, informează infp.ro

Citeşte şi Val de cutremure în Vrancea. Avertismentul lui Gheorghe Mărmureanu: „Suntem norocoşi”

Cele mai puternice seisme din 2018 au avut o magnitudine de 4,6 pe Richter, primul în data de 14 martie şi cel de-al doilea în 25 aprilie, ambele fiind înregistrate în zona seismică Vrancea, transmite Agerpres.

În 2017, cel mai mare cutremur de pe teritoriul ţării a fost înregistrat pe 8 februarie, în judeţul Buzău, la ora 17:08, şi a avut o magnitudine de 5 pe Richter, seismul fiind resimţit şi la Bucureşti.

În România, cele mai puternice cutremure produse în ultimii 28 de ani au fost înregistrate pe 30 şi 31 mai 1990, magnitudinea acestora fiind de 6,9, respectiv 6,4 pe scara Richter.

DailyBusiness
O nouă campanie de propagandă a Moscovei în România: „Rusia nu este dușmanul meu”. Mesajul a ajuns și în alte țări europene
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată casa de vacanță a Andreei Esca, din Franța: E aproape de Nisa și are piscină exterioară! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum poți să vezi, totuși, la TV meciul Aberdeen – FCSB. Acesta este postul de televiziune străin care transmite partida
Capital.ro
Călin Georgescu revine. Funcția publică pe care o poate obține. Are cale liberă
Playtech.ro
Prioritate pe un drum național din România conform Codului Rutier. Regulile de circulație în intersecție nedirijată
Adevarul
„Trăim deja cel mai sumbru scenariu”. Predicția unui expert de la Cambridge despre întâlnirea Putin - Zelenski
wowbiz.ro
El este băiatul care s-a aruncat alături de iubita lui în fața TIR-ului, pe A1! Cătălin plecase de acasă pentru a-i duce un cadou Giorgianei
Evz.ro
Mama lui Cătălin, tânărul mort în tragedia de pe A1, detalii noi despre relația copiilor
Prosport.ro
FOTO. Controversata Marina, renumită pentru imaginile ei cel puțin îndrăznețe, a fost prinsă! A primit pedeapsă de 4 ani
kanald.ro
Vlad Pascu a fost condamnat definitiv la 10 ani de închisoare în dosarul 2 Mai
Cancan.ro
BREAKING! Ioan Mateescu S-A SINUCIS. Ce i-a spus soției înainte cu puțin timp să își ia viața e tulburător
iamsport.ro
Bombă! Dan Șucu, afaceri la suprapreț prin programul PNRR. Patronul Rapidului a încasat o sumă uriașă
MediaFlux
Începe sau nu școala? Ministrul Educației, întrebat dacă elevii vor începe cursurile la timp: Foarte greu să vă spun
stirilekanald.ro
VIDEO Mesajul de adio postat de tânărul spulberat de camion, pe A1, împreună cu iubita sa: „La ora 5 eu o să mor” Mama acestuia nu își revine din șoc: "Vai de sufletul lui"
Conjunctivita: Simptome, tratament și cum previi reapariția