Un bărbat a murit, iar fiul său a fost rănit după ce au căzut într-o râpă

Un bărbat în vârstă de 51 de ani a murit, în noaptea de duminică spre luni, în judeţul Neamţ, după ce a căzut într-o râpă de la aproximativ 10 metri, el fiind scos de pompieri. De asemenea, fiul bărbatului, în vârstă de 25 de ani, a fost.rănit după ce a căzut în aceeaşi prăpastie.
Alina Costache
06 aug. 2018, 05:55
Un bărbat a murit, iar fiul său a fost rănit după ce au căzut într-o râpă

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului.pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ, pompierii au fost solicitaţi să intervină în noaptea de duminică spre luni, pentru salvarea unui bărba, în vârstă de 51 de ani, căzut într-o râpă, în comuna Borleşti, satul Nechit, în amonte de Mănastirea Nechit.

La faţa locului s-au deplasat opt subofiţeri cu o autospecială complexă de primă intervenţie la incendii, salvare şi prim-ajutor, o autospecială de prima intervenţie şi comandă şi o ambulanţă SMURD de terapie intensivă mobilă din cadrul Detaşamentului de pompieri Piatra Neamţ. Echipajele sosite la faţa locului au găsit victima în stop cardio-respirator. Cadrele medicale au făcut manevre de resuscitare, dar fără rezultat, fiind declarat decesul bărbatului.

De asemenea fiul bărbatului decedat, în vârstă de 25 de ani, a fost transportat la spital policontuzionat. El a mers după tatăl său şi au căzut amândoi în râpă, de la aproximativ 10 metri.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Ce spun Maria și Marius Avram despre întâlnirea cu Radu Vâlcan. Cătălin Brînză se așteaptă la surprize la Insula Iubirii – Reuniuni
Fanatik.ro
„Coelho, cu ochii larg închiși!”. Marius Mitran îi răspunde dur antrenorului Craiovei: „Meciul cel mai important e cel cu oglinda!” 
Capital.ro
Prețuri carburanți joi, 30 iulie. Benzina și motorina s-au scumpit din nou. Noile tarife din benzinării 
Playtech.ro
Poți construi un gard mai înalt decât al vecinului? Ce spune legea despre limitele proprietății
Adevarul
„De ce ar trebui să beneficieze de acciză redusă cineva care conduce un SUV?” Subvenția la motorină, criticată de un expert în energie
wowbiz.ro
Doliu în Armata României. Pilotul militar Mihai Vîrdol a murit în urma unui grav accident de motocicletă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Învăţătoarea lovită de trăsnet în Munții Bucegi și-a revenit ca prin minune! Primele ei declarații, la o lună după incidentul groaznic
iamsport.ro
Fostul fotbalist al Stelei a șters pe jos cu Coelho: ”Ciocu’ mic, dacă ai fi bun, nu ai antrena la noi! Că suntem slabi știm, ești aici să ne înveți fotbal, altfel ce rost ai?”
MediaFlux
Este oficial. Se confirmă majorarea facturilor la energie
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România