Prima reacţie a şoferului cu numere anti-PSD, după ce a scăpat oficial de dosar penal. Ce are de gând să facă

Răzvan Ștefănescu, șoferul mașinii înmatriculate cu numere M...PSD, a declarat, pentru agenția de presă Mediafax, după ce procurorii au clasat dosarul care-l vizează, că așteaptă scuze din partea autorităților și a anunțat că are de gând să vândă autoturismul, dacă va putea.
Ionela Marcu
07 aug. 2018, 08:10
Prima reacţie a şoferului cu numere anti-PSD, după ce a scăpat oficial de dosar penal. Ce are de gând să facă

S-a făcut o dreptate. Astept scuze din partea autorităților. Acum nu știu ce voi face, plec la mare deocamdată. Am de gând să vând mașina, momentan nu pot să o vând, dar, dacă o să pot, o sa cer 25.000„, a declarat, pentru Mediafax, Răzvan Ștefănescu.

După ce inițial Brigada Rutieră a Capitalei a deschis dosar penal pentru fapte în cazul lui Răzvan Ștefănescu, șoferul mașinii înmatriculate cu numere M…PSD și i-au reținut permisul acestuia, pe motiv că automobilul nu are drept de circulaţie în ţară cu acele plăcuţe, iar Biroul Interpol Stockholm a anunţat că numerele sunt valabile doar pe teritoriul Suediei, ulterior ei au propus clasarea dosarului.

Citeşte şi Şoferul maşinii cu numărul M… PSD a scăpat de dosar penal. Procurorii au admis cererea Poliţiei

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 au admis, marți, propunerea de clasare, astfel că dosarul a fost închis. Avocatul lui Răzvan Ștefănescu, Ioana Mateș, a precizat că li s-a comunicat soluția de clasare și că vor merge la sediul Brigăzii Rutiere pentru a ridica permisul.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Lovitură cruntă pe final de an pentru U Cluj! Jucătorul a ajuns pe masa de operație: „Fractură”. Exclusiv
Capital.ro
Raportul CSAT din 2024. De ce s-au anulat alegerile? Ce spune despre Călin Georgescu și Rusia
Playtech.ro
La ce foloseşte gaura din mânerul tigăilor: nu este pentru agăţat sau curăţat
Cum poate exploata Ucraina vulnerabilitățile sistemului de apărare al Rusiei. Mutarea ce poate da o lovitură devastatoare capacităților Moscovei
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Prietenii lui Marco, gest impresionant chiar înainte de înmormântare. Postarea care a îndurerat pe toată lumea
iamsport.ro
Adi Popa și-a desființat fostul coleg de la FCSB: ”Am mai multe trofee decât are el goluri!”
MediaFlux
Armistiţiu de Crăciun, propus de Ucraina. Condiția ridicată de Kremlin
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde