Accident grav pe DE 581, trei răniţi. O adolescentă de 15 ani, printre victime

Trei persoane din judeţul Iaşi, între care o adolescentă de 15 ani, au ajuns la Spitalul Judeţean de Urgenţă Galaţi, în urma unui accident rutier petrecut pe DE 581, în zona localităţii Munteni, se arată într-un comunicat transmis luni de Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Galaţi.
Filip Stan
20 aug. 2018, 12:39
Accident grav pe DE 581, trei răniţi. O adolescentă de 15 ani, printre victime

Un bărbat de 50 ani, din municipiul Iaşi, a condus autoturismul pe raza comunei Munteni, circulând dinspre Bârlad către Tecuci şi, pierzând controlul direcţiei de mers, a părăsit partea carosabilă şi s-a oprit în gardul unei locuinţe.

În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto, precum şi a două pasagere din maşină, o femeie de 50 ani şi o adolescentă de 15 ani, ambele din municipiul Iaşi.

Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Şoferul a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.

Poliţiştii rutieri au întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă. 

Vezi şi: Poliţişti ameninţaţi de un bărbat beat, pe o stradă din Iaşi. „Dacă nu îmi dai documentul, îţi dau somn”. Cum s-a terminat totul VIDEO

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Proiectul gigant care putea revoluționa fotbalul românesc. Cum trebuia să arate arena Cotroceni și cine s-a opus
Capital.ro
Doliu în televiziune! Cel mai frumos actor actor s-a stins din viață. Toată lumea l-a văzut în seriale la TV
Playtech.ro
Amenzi pentru folosirea petardelor de sărbători. Ce rişti dacă nu ţii cont de lege
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet