Accident grav în Galaţi. Trei persoane au fost rănite

Doi bărbaţi şi o femeie au ajuns la Spitalul Judeţean de Urgenţă (SJU) Galaţi în urma unui accident rutier în care au fost implicate două maşini, a declarat, miercuri, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ), Gabriela Costin.
Alina Costache
22 aug. 2018, 09:58
Accident grav în Galaţi. Trei persoane au fost rănite

Potrivit sursei citate, un şofer de 61 ani nu s-a asigurat la ieşirea dintr-un refugiu de pe drumul ce leagă localitatea Smârdan de Schela şi a provocat un accident în urma căruia un alt autoturism, care circula regulamentar, a ajuns în şanţ, iar trei persoane au fost rănite.

„Din primele cercetări a reieşit că un bărbat în vârstă de 61 ani, care conducea un autoturism dinspre Smârdan către Schela, în dreptul kilometrului 65, a intrat într-un refugiu de pe marginea drumului pentru a întoarce maşina. La reintrarea pe şosea nu s-a asigurat şi a lovit un alt autoturism, la volanul căruia se afla un şofer de 20 ani, autoturism care circula regulamentar, în aceeaşi direcţie de mers. În urma impactului, cea de-a doua maşină a fost proiectată în şanţ şi au fost răniţi ambii şoferi, dar şi o pasageră în vârstă de 51 ani, din cea de-a doua maşină. Şoferii implicaţi în accident nu au consumat alcool”, a precizat Gabriela Costin.

Poliţiştii au deschis dosar penal pentru comiterea infracţiunii de vătămare corporală din culpă. Circulaţia a fost parţial blocată în zonă până la finalizarea cercetării la faţa locului.

DailyBusiness
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Spynews
Cutremur puternic de 7,1 grade pe scara Richter! Unde s-a produs | VIDEO
Fanatik.ro
De ce nu are Ion Oblemenco nicio selecție în echipa națională. Răzvan Ioan Boanchiș dezvăluie paradoxul: „A îmbrăcat tricoul împotriva lui Garrincha”
Capital.ro
Șoferii pot fi sancționați la un control în trafic. Cele 3 obiecte care trebuie să se afle obligatoriu în mașină
Playtech.ro
Țara care a interzis peste noapte mașinile pe benzină și motorină. De ce experimentul ar fi aproape imposibil în România
Adevarul
Cât costă cinci zile la mare în vârf de sezon. Hotelurile cu servicii all inclusive se mențin în preferințele românilor
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 34 de ani și-a pierdut viața după ce și-a abandonat soția pe marginea unui drum din Italia. În mașină se afla și fiul lor de 9 ani
iamsport.ro
171 de luni de suspendare și aproape 375.000 de euro amenzi! Verdictul care lovește în plin un club din România
MediaFlux
ANAF trimite românilor decizii de impunere pentru banii câștigați. E vizată perioada 2021 – 2024
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România