Rapid, debut cu victorie în Liga 3. Daniel Niculae, doar în tribună!

Rapid a debutat, sâmbătă, cu o victorie în Seria a II-a din Liga 3, scor 2-1 cu Progresul Spartac.

25 aug. 2018, 19:08

Rapid – Progresul Spartac s-a jucat pe stadionul Giulești, însă trupa lui Constantin Schumacher a avut mari emoții. Giuleștenii au dominat prima repriză, însă fără prea mari ocazii de gol.  Progresul Spartac a fost cea care a deschis scorul în minutul 38 prin Donca, după un șut superb de la 40 de metri.

Matulevicius, intrat pe parcursul reprizei a doua, a egalat cu 9 minute înainte de final, după ce a driblat doi adversari. În minutul 2 al prelungirilor, Jorza a adus cele trei puncte în tabăra rapidiștilor cu un șut cu latul de la 10 metri, după o fază realizată de Matulevicius.

Rapid va evolua în Liga a III-a sub denumirea Fotbal Club Rapid

Daniel Niculae a urmărit partida din tribune, după ce la finalul sezonului trecut a anunțat că nu va mai juca pentru giuleșteni.