Copanele de pui în sos de vin cu legume

Iata o reteta delicioasa: Copanele de pui in sos de vin cu legume. 
Alina Costache
05 oct. 2018, 08:13
Copanele de pui în sos de vin cu legume

Copanele de pui in sos de vin cu legume

Mod de preparare Copanele de pui in sos de vin cu legume

Copanele se curata de pielita (dupa preferinta) se taie in doua (ciocanelul+pulpa, daca doriti) si se pun intr-o tava.

Legumele le curatam, le spalam bine, si le taiem marunt le punem pe pulpe si printre ele.

Punem 2 pahare apa si introducem la cuptor.

Cand este aproape gata punem paharul de vin si mai lasam sa scada.

Este gata cand sunt patrunse legumele si pulpele.

Punem in farfurie pulpa alaturi de legume.

Pofta buna!

Ingredientele si cantitatile le gasesti aici:

 

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Mâncarea favorită a lui Mihai Rotaru! Mitică Dragomir, uimit: “Nu știam! E cea mai bună bucătărie din lume la ora asta?!”
Capital.ro
Elena Udrea primește o lovitură grea de la ANAF. Fiscul îi vinde terenurile. Cât costă proprietățile sechestrate
Playtech.ro
Țara europeană cu plaje superbe și prețuri mici la mâncare și cazare. A devenit alternativa preferată pentru români
Adevarul
Cum a schimbat creșterea TVA pentru locuințe noi piața imobiliară. „Oamenii sunt mai atenți la calitatea proiectului, la reputația dezvoltatorului”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Aurelia, o arhitectă de 30 de ani din Timișoara, a fost găsită moartă în râul Bega. Telefonul fetei, abandonat pe malul apei
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
O nouă sărbătoare națională. Zi liberă pentru „Ziua Mircea Lucescu”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi