CSM Bucureşti a fost învinsă pe teren propriu de SCM Râmnicu Vâlcea şi a pierdut locul I în campionat

Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu 22-19 (13-9), de SCM Râmnicu Vâlcea, în etapa a V-a a ligii naţionale feminine de handbal.
Filip Stan
09 oct. 2018, 17:38
CSM Bucureşti a fost învinsă pe teren propriu de SCM Râmnicu Vâlcea şi a pierdut locul I în campionat

Jucătoarele din Râmnicu Vâlcea au obţinut a doua victorie împotriva campioanelor, în acest sezon, după ce s-au impus, la 30 august, în Supercupa României, cu 33-31, după prelungiri.

SCM Râmnicu Vâlcea este noul lider în clasament, cu 15 puncte, fiind singura formaţie cu maximum de puncte. CSM Bucureşti a coborât pe locul al treilea, cu 12 puncte, iar pe locul 2 se află Măgura Cisnădie, cu 13 puncte.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”