Accident grav în Buzău. Două persoane au murit după ce un autoturism cu volan pe dreapta a derapat într-o curbă VIDEO

Accident tragic şi inexplicabil sâmbătă noapte, în judeţul Buzău. Două persoane şi-au pierdut viaţa şi o a treia a fost rănită, după ce maşina cu volan pe partea dreaptă în care se aflau a derapat într-o curbă.
Iulian Tudor
06 ian. 2019, 06:56
Accident grav în Buzău. Două persoane au murit după ce un autoturism cu volan pe dreapta a derapat într-o curbă VIDEO

Maşina a lovit succesiv un copac, mai multe podeţe, a zburat prin aer câţiva metri şi a aterizat cu roţile în sus în curtea unei case, scrie stirileprotv.ro. Doi dintre ocupanţi au murit pe loc. Accidentul s-a petrecut pe un drum local, total necirculat la acea oră.

Maşina, cu volan pe dreapta, era condusă de un tânăr de 28 de ani. Recent întors în ţară, băiatul a vrut să-şi scoată prietenii la o plimbare. După miezul nopţii însă, în localitatea Grăjdana, şoferul a pierdut controlul volanului într-o curbă, a lovit un copac, mai multe podețe de pe marginea drumului, iar apoi a zburat prin aer câţiva metri şi s-a oprit în curtea unei case.

Citeşte şi Accident grav pe DN 26. Un bărbat a murit în urma coliziunii a 3 maşini

„Când am ieşit, era roata asta aici în drum şi numai ţăndări tot drumul… Eu nici nu am ştiut că mașina e zburata acolo peste gard, a zburat peste gard, nu vedeţi că a trecut prin salcâmii ăia nici nu a atins”, spune unchiul șoferului.

După saltul peste gard, maşina a aterizat cu rotile în sus, iar bucăţi din croserie au fost împrăştiate pe asfalt. Şoferul şi pasagerul din stânga, un bărbat de 47 de ani, au murit pe loc. Singurul care a scăpat cu viaţa este un tânăr de 20 de ani, aflat pe bancheta din spate. Acesta a fost transportat la spitalul de urgenţă din Buzău.

Subcomisar Gheorghe Colăcel, IPJ Buzău: „Nu a adaptat viteza într-o curbă la dreapta, a intrat în coliziune cu un cap de pod şi s-a răsturnat în afara părţii carosabile. Din accident au rezultat două persoane decedate şi un rănit.”

Poliţiştii trebuie să afle dacă maşina mergea cu viteza şi dacă şoferul consumase alcool înainte de a se urca la volan. Pentru a scoate din curte mormanul de fiare în care s-a transformat maşina, a fost adus un buldozer.

DailyBusiness
Voucherele de vacanță pentru angajații din educație se acordă în continuare
Spynews
Veste de ultimă oră pentru Bianca Drăgușanu și Chef Foa! Ce fac magistrații din București
Bzi.ro
Lora a făcut senzație pe plajă, la 43 de ani! Costumul de baie minuscul și poziţiile provocatoare au atras multe priviri! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Minunea icoanei lui Iisus Hristos la Dragonul Roșu. Flăcările s-au oprit la chipul Mântuitorului
Capital.ro
Călin Georgescu a fost trădat. Divorțul anului în politică: Nu va accepta nimeni să-l pună premier!
Playtech.ro
Apartamente noi cu TVA redus – singura situație în care mai poți cumpăra o locuință la prețul vechi, cât plătești avans
Adevarul
Migrația, noul pariu electoral al AUR, după modelul partidelor suveraniste din Vest
wowbiz.ro
Concurenta care a făcut amor cu ispita de la „Insula Iubirii” în dormitor! A picat testul fidelității, la fel ca Ella Vișan
Evz.ro
Concediul de odihnă. Calculul care taie din zilele libere ale unor angajați
Prosport.ro
FOTO. Asta e ultima fiță cu Bănel Nicoliță. S-a desfătat cu vin și cu o brunetă
kanald.ro
Preț carburanți miercuri, 27 august 2025: Prețul unui litru de benzină a crescut! Cât costă astăzi litrul la pompă
Cancan.ro
Caniculă și ninsori în septembrie 2025. Meteorologii Accuweather anunță o lună cum n-a mai fost în România
iamsport.ro
Extaz total la FCSB după o calificare istorică: ”Doi jucători împing un cărucior de rufe: unul este în pielea goală, iar celălalt urlă”
MediaFlux
Vouchere de 800 lei pentru o parte din români. Decizia Guvernului a fost luată pentru anul 2025
stirilekanald.ro
Rusia exclude o întâlnire directă cu Volodimir Zelenski. Răsturnare de situație în privința opririi războiului din Ucraina
Mihai Voropchievici Horoscop rune 26–29 august. Vărsătorii dau lovitura, Berbecii il au pe Wunjo, Fecioarele primesc bani