Tragedie provocată de incendiu în Arad. O persoană a murit şi alte două au fost rănite

O persoană a decedat şi alte două au fost rănite, în urma unui incendiu izbucnit, în noaptea de luni spre marţi, într-o casă din judeţul Arad, cauza probabilă a declanşării flăcărilor fiind o ţigară lăsată aprinsă.
Iulian Tudor
12 mart. 2019, 07:08
Tragedie provocată de incendiu în Arad. O persoană a murit şi alte două au fost rănite

Incendiul a izbucnit la o casă din localitatea Livada, aflată la câţiva kilometri de municipiul Arad, astfel că a intervenit Detaşamentul de Pompieri Arad, scrie agerpres.ro.

Citeşte şi O femeie a murit într-un incendiu izbucnit în Capitală. Soţul acesteia a fost săltat de poliţie

„În momentul sosirii celor trei echipaje, două de stingere şi un echipaj SMURD, incendiul se manifesta violent într-o cameră în care se afla o persoană, cumnatul proprietarului, în vârstă de 68 ani. Din păcate, acesta a fost găsit decedat”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, George Pleşca.

Alte două persoane, proprietarul locuinţei şi soţia acestuia, au fost transportate la spital cu arsuri la mâini şi intoxicaţie cu fum.

Incendiul a fost stins în aproximativ 30 de minute, cauza probabilă fiind „o ţigară nestinsă”.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Trei persoane au ajuns la spital după un incident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat după coliziunea cu un alt autovehicul
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”