Lider sindical, bătut de indivizi mascaţi. Aceştia l-au atacat cu bâtele, pe un drum comunal

Un vicepreședinte de sindicat din cadrul Universităţii din Craiova a fost bătut în drum spre casă, de mai mulți indivizi care purtau cagule. Victima a depus plângere la poliție iar oamenii legii anchetează acest caz.
Ionela Marcu
21 mart. 2019, 11:09
Lider sindical, bătut de indivizi mascaţi. Aceştia l-au atacat cu bâtele, pe un drum comunal

Ilie Mirea, bărbatul de 56 de ani, angajat la Staţiunea de Cercetare Agricolă Caracal, plecase de la serviciu spre casă cu bicicleta. La un moment dat, pe un drum din localitatea Fărcaşele din judeţul Olt, acolo unde locuieşte, a fost depăşit de un autoturism cu numere de Bulgaria, în care se aflau patru persoane. Două dintre acestea, care aveau feţele acoperite cu cagule, au coborât din maşină şi s-au năpustit asupra bărbatului, lovindu-l de mai multe ori cu bâtele şi fără să-i adreseze vreun cuvânt.

Potrivit reprezentanţilor IPJ Olt, vicepreşedintele Sindicatului „Solidaritatea” din cadrul Universităţii din Craiova,  a sunat marţi seara pentru a anunţa că a fost lovit de bărbaţi cu cagule pe cap, dar nu a putut oferi date despre agresori. Victima a declarat doar că maşina din care au coborât aceştia era de culoare gri.

S-a deschis dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovire sau alte violenţe. Poliţitii Secţiei de Rurale de Poliţie Osica de Sus desfăşoară activităţi în vederea stabilirii situaţiei de fapt şi identificare celor care ar fi săvârşit fapta„, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Cristi Manea, replică explozivă pentru Victor Piţurcă, omul care l-a debutat în echipa naţională: „Nu a fost în pielea mea! El nu ştie prin ce-am trecut, alţii s-ar fi retras în locul meu!”
Capital.ro
Prețuri carburanți sâmbătă, 2 mai. Benzina și motorina s-au scumpit din nou. Cât trebuie să plătască șoferii
Playtech.ro
Top 10 cele mai bogate țări din lume surprinde. Nici urmă de SUA sau Germania, ce se ia în calcul pentru a fi pe listă
Adevarul
Ce vom afla din desecretizarea celor 5.000 de dosare despre anii '90. Miza declasificării a 100 de metri de istorie a României
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Plutonier-adjunct șef Ioniță Constantin, din cadrul ISU Ialomița, s-a stins din viață în mod fulgerător: „Adio, dragul nostru camarad”
iamsport.ro
Victor Pițurcă ”a călcat pe bec” și a plătit scump: ”Eu l-am înjurat”
MediaFlux
Incendiu La Cocoșatu! Arde restaurantul recunoscut pentru cei mai buni mici
stirilekanald.ro
De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR