Accidente în Capitală, maşini distruse. Circulaţia a fost blocată câteva zeci de minute VIDEO

O maşină s-a răsturnat, iar alta a fost distrusă de un tramvai, în două accidente separate care au avut loc în Capitală. În ambele cazuri circulaţia a fost blocată timp de câteva zeci de minute.
Filip Stan
03 apr. 2019, 05:45
Accidente în Capitală, maşini distruse. Circulaţia a fost blocată câteva zeci de minute VIDEO

Primul accident s-a produs pe podul de la Otopeni, unde un şofer care se îndrepta spre Bucureşti a pierdut controlul volanului, din cauza denivelarilor de pe pod. S-a atins de un alt autovehicul care mergea paralel, iar atunci maşina s-a răsturnat. Şoferul era începător şi din fericire, nu a fost rănit.

Eram în spatele lui, cu duba, şi l-am văzut cum a plecat, s-a răsturnat de vreo două ori, era cu fundul în jos, am încercat să intru în maşină şi l-am scos. Am apăsat pe centură şi l-am scos, am dat după cu extinctorul să nu ai foc„, a povestit pentru România TV un şofer, martor la eveniment.

Un alt accident a avut loc la intersecţia dintre Bulevardul Bucureştii Noi şi Strada Jiului, acolo unde un autoturism care nu a dat prioritate tramvaiului a fost izbit puternic. În maşină se aflau 3 persoane care au primit îngrijiri medicale la faţa locului de la echipajele SMURD. Intersecţia a fost blocată zeci de minute.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
De ce a eșuat, de fapt, Gică Hagi în primul mandat pe banca echipei naționale. Cum s-a produs ruptura de Mircea Sandu
Capital.ro
Pensii mai mari în România. Anunțul BNR pentru pensionari: A crescut pensia, dar n-au mai rămas bani
Playtech.ro
Meseria bănoasă pentru care nu ai nevoie de studii. Cursul costă până în 900 de lei, dar poți câștiga chiar și 10.000 de lei pe lună
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a izbucnit la adresa FRF după ce a apărut pe lista pentru postul de selecționer: ”Fraier nu o să fiu niciodată!”
MediaFlux
Când pică Paștele catolic și ortodox în aceeași zi. Lista sărbătorilor până în 2030
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj