Maria Grapini, ironizată la Iaşi. A fost inaugurată linia de autobuze care duce în Letiţia

Compania de Transport Public (CTP) din Iași o ironizează pe Maria Grapini, după ce europarlamentarul român a „inventat” zilele trecute o nouă țară: Letiția.
Filip Stan
04 apr. 2019, 12:19
Maria Grapini, ironizată la Iaşi. A fost inaugurată linia de autobuze care duce în Letiţia

„Sute de călători au solicitat, doar într-o zi, Companiei de Transport Public Iași prelungirea traseului 46 până în… #Letiția? Așa cum #CTPIasi primește întotdeauna cu deschidere propunerile și opiniile utilizatorilor mijloacelor de transport în comun, și de această dată, instituția noastră a luat măsuri prompte și îi invită pe ieșeni să se bucure de noul itinerariu”, transmite CTP Iași.

În urmă cu două zile, Maria Grapini a scris: „Câțiva eurodeputați inimoși din România, Bulgaria, Ungaria, Polonia, Letiția, discută cum să salveze transportul internațional pentru țările din est”.

Cel mai probabil, Maria Grapini voia să scrie Letonia. Europarlamentarul a uitat și o virgulă între subiect și predicat.

DailyBusiness
Coaliția, blocată pe pensiile speciale și reforma administrației. Bolojan și Grindeanu discută separat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
De ce a ales Novak Djokovic să-și părăsească țara și să se mute în Grecia. Motivul neașteptat: „Sunt minunate”
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Ce amendă riști dacă parchezi pe spațiul verde. Noile sancțiuni din Codul Rutier 2025
Adevarul
Haos la sucursalele Intesa Sanpaolo Bank: Clienții nu-și pot încasa salariile, iar antreprenorii nu pot face plăți
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
CFR Cluj riscă să fie retrogradată forțat în Liga 2! Cum a ajuns clubul din Gruia în această situație incredibilă
MediaFlux
Catedrala Națională se închide pe perioadă nelimitată. Când mai poate fi vizitată
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai