S-a trezit cu MAŞINA FURATĂ. A doua zi, a găsit-o în faţa blocului nişte bani şi un mesaj în parbriz. Ce scria în BILET

Erin Hatzi din Portland (SUA) s-a trezit fără mașină, dar după câteva ore a găsit-o intactă, cu un bilet în parbriz și 30 de dolari.
Filip Stan
22 apr. 2019, 05:08
S-a trezit cu MAŞINA FURATĂ. A doua zi, a găsit-o în faţa blocului nişte bani şi un mesaj în parbriz. Ce scria în BILET

Erin Hatzi credea că i-a fost furată mașina, așa că a făcut o plângere la poliție. A doua zi, însă, mașina a reapărut în fața casei, alături de un bilet și o sumă de bani.

„Bună, îmi pare foarte rău pentru că ți-am furat mașina. L-am trimis pe un prieten cu cheile pentru a-mi aduce mașina, un Subaru roșu, și s-a întors cu mașina ta. Nu m-am uitat la mașină decât abia dimineață și mi-am zis: asta nu este mașina mea! Poftim niște bani pentru benzină și îmi cer iertare pentru șocul și supărarea pe care ți le-am cauzat cu siguranță. Îmi pare rău pentru greșeală!”, scria în biletul care a devenit viral pe Internet.

A furat o maşină, apoi a sunat proprietara să o întrebe cum poate să o pornească

Polițiștii au confirmat faptul că la modelele mai vechi de Subaru este posibil ca aceeași cheie să poată fi folosită la mai multe mașini. Așa se explică faptul că prietenul persoanei care a scris biletul a putut să descuie mașina și să om pornească.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Ultimele imagini cu îndrăgitul artist Ion Drăgan în viață. Cu câteva ore înainte să moară cântărețul fusese la colindat. Video
Capital.ro
S-a stins o mare voce a muzicii populare. România e în doliu de Crăciun: N-a alergat după glorie, ci după dragostea publicului
Playtech.ro
Locul de pe Pământ unde s-a înregistrat cea mai scăzută temperatură din istorie. Zăpada a acoperit clădirile până la etajul doi
Adevarul
Europa, din nou în alertă: un virus mortal, mai periculos decât COVID, a fost confirmat în Franța
wowbiz.ro
Doliu în lumea folclorului din România! Ion Drăgan a murit chiar în prima zi de Crăciun
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tradiții și obiceiuri în noaptea de Revelion 2026. Mersul cu Plugușorul
iamsport.ro
Radu Banciu, dezlănțuit! L-a numit ”prostănacul anului” pe faimosul milionar: ”Fondatorul prostiei în această țară! E prostul fudul al neamului românesc”
MediaFlux
Boala de Crăciun. Afecțiunea de care se știe foarte puțin la momente festive
stirilekanald.ro
A murit cunoscutul om de afaceri gălățean, Corneliu Istrate
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend