Sfârşit teribil pentru un adolescent de 15 ani. A murit la pescuit

Un adolescent în vârstă de 15 ani din județul Suceava s-a înecat, duminică după-amiaza, în râul Siret.
Iulian Tudor
09 iun. 2019, 14:59
Sfârşit teribil pentru un adolescent de 15 ani. A murit la pescuit

Băiatul de doar 15 ani se afla la pescuit cu un grup de prieni și a intrat în apă pentru a se răcori.

Potrivit ISU Suceava adolescentul a fost căutat de pompierii militari cu două bărci pneumatice.

Din nefericire, copilul a stat prea mult timp sub apă, iar după efectuarea manevrelor de resurcitate care au durat 45 de minute a fost declarat decedat.