LIVE EURO U21 ROMANIA-ANGLIA 4-2

Partida Romania - Anglia contează pentru etapa a 2-a a Grupei C de la Euro U21 şi va fi transmisă în direct de TVR 1 şi TVR HD.

21 iun. 2019, 15:04

Romania – Anglia a început la ora 19:30 şi este LIVE TVR AICI.

90+3′ – GOL ROMANIA! A marcat FL. COMAN! ROMANIA – ANGLIA 4-2!

90′ – bară Abraham

89′ – GOL ROMANIA! A marcat FL. COMAN! ROMANIA – ANGLIA 3-2!

87′ – GOL ANGLIA! A marcat ABRAHAM! ROMANIA – ANGLIA 2-2!

85′ – GOL ROMANIA! A marcat HAGI! ROMANIA – ANGLIA 2-1!

79′ – GOL ANGLIA! A marcat GREY, cu un şut la colţul lung, bară-gol! ROMANIA – ANGLIA 1-1!

76′ – GOL ROMANIA! A marcat PUŞCAŞ, dintr-un penalty scos de Fl. Coman! ROMANIA – ANGLIA 1-0!

60 – Radu scoate incredibil şutul lui Foden, apoi pe cel al lui Maddison

49′ – Henderson scoate în corner şutul lui Hagi

48′ – şutul spre poartă al lui Dowell e blocat de Fl. Ştefan pe linia porţii

46′ – a început repriza a doua a partidei ROMANIA ANGLIA U21

45′ – PAUZĂ. ROMANIA – ANGLIA 0-0

45′ – Radu respinge în faţă şutul lui Mount, iar Paşcanu acordă corner

35′ – Maddison mai trage o dată puţin pe lângă poartă

32′ – ofsaid la Puşcaş într-o fază în care marcase Man

23′ – şutul lui Maddison este blocat

14′ – ocazie iemnsă pentru Man, care l-a luat la ţintă pe Henderson de la câţiva metri

9′ – Maddison execută o lovitură liberă de la 20 de metri puţin pe lângă vinclu

7′ – dublă ocazie a lui A. Ivan, prima cu un şut din unghi, a doua liber la 7-8 metri

4′ – Hagi are prima ocazie, dar Henderson respunge cu piciorul

1′ – a început meciul ROMANIA – ANGLIA. Britanicii au avut lovitura de start

Echipele de start:

ROMANIA: A. Radu – Cr. Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Fl. Ștefan – T. Băluță, Cicâldău – Man (74 Vl. Dragomir), I. Hagi (87 Nedelcu), A. Ivan (63 Fl. Coman) – Pușcaș. Rezerve: Căbuz, A. Vlad – Boboc, Fl. Coman, Ad. Petre, R. Grigore, Vl. Dragomir, Ghiță, Nedelcu, Ad. Rus, A. Ciobanu, Olaru. Selecționer: Mirel Rădoi.

ANGLIA: Henderson – Dasilva (77 Abraham), Clarke-Salter, Kenny, Tomori – Dowel, Barnes (46 Sessegnon; 57 Foden), Gray – Mount, Calvert-Lewin, Maddison. Rezerve: Gunn, Woodman – Wan-Bissaka, Solanke, Foden, Sessegnon, Kelly, Konsa, Gibbs-White, Nelson, Abraham. Selecționer: Aidy Boothroyd.

În prima etapă din Grupa C, Romania – Croatia 4-1, Anglia – Franţa 1-2.