Christoph Metzelder, vicecampion mondial cu naţionala Germaniei, cercetat pentru pornografie infantilă

Fostul internaţional german Christoph Metzelder este cercetat într-un caz de ponografie infantilă, informează lefigaro.fr, care citează cotidianul Bild.
Iulian Tudor
04 sept. 2019, 11:21
Christoph Metzelder, vicecampion mondial cu naţionala Germaniei, cercetat pentru pornografie infantilă

Metzelder ar fi deţinut şi distribuit fişiere cu fotografii pornografice cu minori. Marţi după-amiază, poliţia a descins la casa fostului fotbalist şi a confiscat un computer şi un telefon mobil.

Un purtător de cuvânt al parchetului din Hamburg a confirmat că o anchetă preliminară a fost deschisă în cazul unui bărbat de 38 de ani, fără a-i preciza numele.

O femeie care a avut o relaţie cu Metzelder ar fi furnizat poliţiei, în urmă cu trei săptămâni, fotografii primite pe WhatsApp de la fostul fundaş.

Christoph Metzelder s-a retras din activitate în 2013, după ce a jucat la Borussia Dortmund, Real Madrid şi Schalke 04. La această ultimă echipă, el a fost coechipier cu Ciprian Marica.

Metzelder, 38 de ani, a jucat de 47 de ori în naţionala Germaniei, fiind vicecampion mondial în 2002 şi vicecampion european în 2008.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Ireal! Ce s-a întâmplat, de fapt, în bătălia secolului dintre Oleksandr Usyk și Rico Verhoeven. Apar detalii noi și am putea asista la o raritate
Capital.ro
Doliu în televiziune. Un mare actor s-a stins din viață: Prezența lui veselă era întotdeauna binevenită
Playtech.ro
Ce este iBon și de ce ar putea deveni util pentru milioane de români. Se vor putea primi bonusuri de la ANAF
Adevarul
O sursă inepuizabilă de energie pentru economia lumii. Dispozitivul uriaș care ar putea deschide noi oportunități de producere a curentului electric
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Decizia radicală luată de Șucu la Rapid îi va face viața grea lui Pancu! Ce a hotărât omul cu bani din Giulești
MediaFlux
Explozie dramatică într-un tren de navetiști. Autoritățile au confirmat 29 de decese și 100 de persoane rănite
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi