Contra l-a ironizat pe Săpunaru după RETRAGEREA de la NAŢIONALĂ. De ce nu l-a sunat pe fotbalist

Cosmin Contra a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că l-a surprins decizia lui Cristian Săpunaru de a se retrage din echipa naţională. Selecţionerul a adăugat, ironic, că nu ştia că trebuie să sune fiecare jucător pe care nu-l convoacă, după ce fotbalistul s-a plânms că n-a primit expliocaţii pentru absenţa sa de la meciurile cu Spania şi Malta.
Filip Stan
04 sept. 2019, 17:09
Contra l-a ironizat pe Săpunaru după RETRAGEREA de la NAŢIONALĂ. De ce nu l-a sunat pe fotbalist

Cosmin Contra i-a mulţumit lui Cristian Săpunaru pentru ce a făcut pentru prima reprezentativă, însă a menţionat că nu s-a gândit că trebuie să îi contacteze pe jucătorii pe care nu i-a convocat pentru meciurile cu Spania şi Malta pentru a-şi justifica decizia.

„Nu am luat eu decizia ca cineva să se retragă de la naţională. M-a luat prin surprindere decizia lui. Dacă ar trebui să sun pe orice jucător pe care nu l-am chemat poate toată lumea trebuie să se retragă. Nu am ştiut să trebuie să sun jucătorii ca ei să nu se retragă de la echipa naţională. Eu nu pot decât să îi urez succes în continuare, să îi mulţumesc pentru ce a făcut pentru echipa naţională”, a spus Cosmin Contra.

Cristian Săpunaru se retrage de la NAŢIONALĂ. Mesaj emoţionant al fostului CĂPITAN

Cristian Săpunaru şi-a anunţat retragerea din prima reprezentativă, marţi, printr-o scrisoare publicată pe site-ul FRF. Fotbalistul a declarat apoi că nu se gândea să renunţe la naţională înaintea celor două confruntări care urmează: „Dar nu m-a sunat nimeni de la echipa naţională să îmi spună ceva, să îmi explice de ce nu am fost convocat. Am jucat 36 de meciuri la naţională şi de 11 ori am fost căpitan. Eu zic că nu e puţin lucru şi sunt mândru de asta. Şi aş mai fi purtat banderola, dacă nu se considera că sunt prea bătrân. De aceea am luat această decizie. Probabil că se doreşte o întinerire a lotului şi chiar mă bucur pentru aceşti jucători de perspectivă care vin la lot”.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Ei sunt cei trei jucători pe care îi transferă Dan Șucu. Sunt primele mutări făcute de omul de afaceri
Capital.ro
Preț carburanți 12 mai 2026. Motorina se ieftinește pentru a cincea zi la rând. Unde găsești cea mai ieftină benzină și motorină din România
Playtech.ro
Biciclete prinse de ţeava de gaz de pe casa scării. Cum încalcă românii care stau la bloc legea, se dau amenzi mari
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Trafic restricționat pe A2 după ce două mașini s-au izbit puternic. Câte victime sunt
iamsport.ro
Totul pentru transferul la FCSB! A început să plângă în fața patronului: ”Vreau și eu!”
MediaFlux
Horoscop 12 mai. Alertă Lunară pentru cei 12 nativi. Ce se întâmplă în casa zodiilor
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi