Klaus Iohannis a băgat în şedinţă miniştrii Guvernului Orban

Președintele Klaus Iohannis a demarat o serie de discuţii cu miniștri Cabinetului Orban. Ministrul de Externe, Bogdan Aurescu, a fost deja chemat marți seara la Cotroceni pentru discuții cu șeful statului, iar miercuri au ajuns la discuţii alţi patru ministri.
Ionela Marcu
13 nov. 2019, 10:08
Klaus Iohannis a băgat în şedinţă miniştrii Guvernului Orban

Mai mulţi miniştri ai Cabinetului Orban au fost chemaţi la discuţii de preşedintele Klaus Iohannis. Este vorba despre Florin Cîţu – ministrul Finaţelor, Adrian Oros – ministrul Agriculturii, Virgil Popescu – ministrul Economiei şi Lucian Bode – ministrul Transporturilor. Întânirea a avut loc la Palatul Cotroceni, cu câteva ore înainte de şedinţa Guvernului Orban de la Palatul Victoria.

Preşedintele Klaus Iohannis vrea să discute cu toţi miniştrii Cabinetului condus de Ludovic Orban despre priorităţile Guvernului PNL.

În următoarele zile sunt programate discuţii şi cu alţi miniştri din Guvernul condus de Ludovic Orban. 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Pod prăbușit la Techirghiol! S-a rupt în două. Imagini de coșmar
Fanatik.ro
După cel mai scump apartament din istorie, ucrainenii anunță că Rinat Ahmetov pregătește o nouă tranzacție majoră. Reacția băncii deținute de cel mai bogat om din Ucraina
Capital.ro
Regulă clară pentru toți românii de la bloc. Se achită banii obligatoriu. Asociația poate solicita executarea silită a bunurilor sau veniturilor
Playtech.ro
Ce salarii au tinerii la primul job în 2026. Domeniile unde se angajează cel mai ușor fără experiență
Adevarul
Povestea miraculoasă a coafezei care a ajuns decorată de trei mari puteri ale lumii. A sfidat nazismul, a supraviețuit lagărelor, torturii, bolilor și a murit la 105 ani
wowbiz.ro
Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mircea Mihail, băiatul de 11 ani care a dispărut din Sectorul 3, a fost găsit
iamsport.ro
Marius Lăcătuș a dezvăluit ce le-a reproșat Nicolae Ceaușescu după ce au câștigat Cupa Campionilor Europeni: ”Sigur că îți faci probleme”
MediaFlux
Horoscop financiar pentru weekendul 25-26 aprilie 2026. Cele trei zodii care vor câștiga o sumă mare de bani
stirilekanald.ro
Nicușor Dan a semnat demisia...
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara