Gigi Becali riscă o nouă SANCŢIUNE. De data asta a comis-o GRAV

Gigi Becali a declarat că nu o va vota pe Viorica Dăncilă la alegerile prezidențiale 2019, în turul doi, întrucât o femeie nu poate fi președintele unui stat. Afirmaţia a stârnit reacţia lui CSaba Asztalos, președintele Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării (CNCD).
Filip Stan
13 nov. 2019, 19:56
Gigi Becali riscă o nouă SANCŢIUNE. De data asta a comis-o GRAV

Gigi Becali a declarat că, potrivit Bibliei, „femeia în funcţia de preşedinte nu are cum”. Acesta a mai spus că preşedintele Klaus Iohannis nu trebuie să intre în dezbatere cu Viorica Dăncilă, pentru că este bărbat.

Declaraţia integrală a lui Gigi Becali AICI.

Gigi Becali a facut senzaţie la DNA. A purtat adidaşi ULTIMA FIŢĂ: uite cât COSTĂ!

„O să pun în discuția colegiului director oportunitatea unei autosesizări. Legat de declarație, mi-aduc aminte de Steinhardt în „Jurnalul fericirii”, care spunea că nu înțelege acei oameni care confundă religia cu prostia. Orice declarație de acest fel în campanie electorală sau crearea unui element de emoție influențează comportamente. Mai ales că vorbim despre o persoană care este formator de opinie, are o vizibilitate foarte mare. Cu siguranță, se va lua în calcul faptul că nu este la prima declarație de acest fel.

Sunt multe prejudecăți în societate. Noi am dat un semn, dar și dacă mass-media ar da un semn și nu l-ar mai face atât de vizibil și ar lua atitudine în astfel de situații… plus că și Gigi Becali are două fete, sunt niște lucruri pe care nu putem să le acceptăm. Dacă mass-media vor izola astfel de oameni și nu le va asigura vizibilitate, probabil că vor avea efect sancțiunile. Asta e cea mai bună sancțiune.

Până la urmă, eu nu am înțeles de ce a făcut astfel de declarație, pentru că dumnealui nu are dreptul la vot. Are o interdicție, de la condamnarea penală”, a spus Csaba Astalosz pentru realitateasportiva.net.

DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Variantă surpriză de premier dacă George Simion câștigă alegerile. Sociolog: “Călin Georgescu iese din discuție”
Capital.ro
Răsturnare de situație. George Simion s-a răzgândit. Funcția pe care o va avea Călin Georgescu: Exclus premier!
Playtech.ro
Informaţia momentului despre Ilinca! Adevărul despre soţia lui George Simion a ieşit la iveală, câţi...
DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Adevarul
Un economist din BNR explică prăbușirea leului după alegeri: „După ce au împins baba pe scări, PSD-iștii se retrag”
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Începe tranziția către euro. Comercianții, obligați să afișeze prețurile în două monede
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Ultima oră! Jean Vlădoiu a făcut infarct! În ce stare se află fostul jucător de la Dinamo și Steaua
Cancan.ro
Noi DETALII în cazul Mariei, tânăra de 20 de ani găsită în stare gravă după o petrecere cu șeicii din Dubai: 'Șchiopăta, iar un paznic era în spatele ei' 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Alegeri anticipate în România. Anunțul venit în urmă cu puțin timp: Cel mai sănătos pentru viitorul acestei țări
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Doi români plâng moartea fiului lor. Tânărul de 20 de ani a fost ucis cu sânge rece, pe o stradă din Italia: "De ce l-au omorât pe el? Fiul meu nu se va mai întoarce"
Când se măresc alocațiile copiilor. Ce trebuie să știe toți părinții
MediaFlux
Răsturnare de situație. CCR, decizie privind anularea alegerilor din 4 mai
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică