CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE 2019. S-a aflat cine încasează cec-ul de 30.000 de euro. Surpriză uriaşă

CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE 2019. Alexandru Comerzan, din echipa lui chef Scărlătescu, este câştigătorul celui de-al şaptelea sezon al show-ului culinar Chefi la cuţite. Click! a aflat că tânărul de 30 de ani va pleca acasă cu 30.000 de euro după finala de pe 17 decembrie, de la Antena 1.
Filip Stan
10 dec. 2019, 06:03
CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE 2019. S-a aflat cine încasează cec-ul de 30.000 de euro. Surpriză uriaşă

CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE 2019. Pentru că filmările s-au încheiat în vară, Click! a aflat deja câștigătorul premiului de 30.000 de euro. Show-ul culinar care se bucură de mare audiență la Antena 1 va ajunge la final pe 17 decembrie. Click! a aflat, în exclusivitate, care dintre cei trei chefi, Florin Dumitrescu, Sorin Bontea, Cătălin Scărlătescu, a câştigat acest sezon al emisiunii şi ce concurent a luat premiul cel mare.

În finală, Florin Dumitrescu nu a mai avut nici un concurent şi că marea bătălie a preparatelor de top s-a dus între Sorin Bontea, care a rămas în echipă doar cu Bobby şi Alex, și Cătălin Scărlătescu, care l-a avut în finală pe Alex. Click! a aflat că marele câștigător al premiului de 30.000 de euro se numeşte Alexandru Comerzan (31 de ani) şi face parte din echipa lui Cătălin Scărlătescu.

CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE 2019. După „MasterChef” (PRO TV), chef Florin ­Dumitrescu face acum legea la Antena 1, alături de colegii Sorin Bontea şi Cătălin Scărlătescu, în „Chefi la cuţite”. Emisiunea de gătit are audienţe uriaşe, iar în culise distracţia este maximă, aşa cum a spus chef Florin Dumitrescu.

Într-un interviu pentru „Adevărul”, chef Florin Dumitrescu (32 de ani) a povestit cum a decurs prima probă alături de colegii Cătălin Scărlătescu (47 de ani) şi Sorin Bontea (49 de ani). Aflaţi pentru prima dată în faţa camerelor, erau stingheri şi producătorii s-au speriat, crezând că au făcut o greşeală când i-au ales pentru primul sezon „MasterChef” (PRO TV).

Însă s-a dovedit că acea combinaţie de temperamente a fost o reţetă de succes atât la PRO TV, cât şi, mai târziu, la Antena 1. Florin Dumitrescu a spus şi cum merge acest trio atât de bine chiar şi după şapte ani şi a oferit detalii din culisele filmărilor pentru „Chefi la cuţite” (Antena 1).

CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE 2019. „Eu, Cătălin Scărlătescu şi Sorin Bontea suntem fix la fel. De-aia şi funcţionează show-ul ăsta. Suntem faimoşi pentru cât de slabi actori suntem. Când cineva trebuie să pună camera pe noi şi ne pune un text în mână, suntem «pilaf», n-avem nici o treabă. Când ni se dă text pentru reclame şi trebuie să-l spunem privind spre cameră, din zece duble scoatem jumătate. Aşa că, automat, când ştim că suntem liberi, emisiunea se montează şi putem fi noi, începem să fim liniştiţi şi relaxaţi şi putem să relaţionăm, să interacţionăm exact aşa cum o facem şi fără camere. De foarte multe ori uităm că suntem filmaţi şi ne ţipă regizorul de emisie în cască. Nu am urmat o şcoală de televiziune, nu ştim să ne uităm la cameră şi să spunem frumos: «Bună seara, dragi telespectatori!». Nu ştim să facem asta şi ne ajută cumva faptul că nu suntem oameni de televiziune. Încă mi se mai întâmplă să intru în platou şi să mă minunez de cât de frumos se vede. Faptul că facem treaba asta deja de şapte ani se datorează şi faptului că suntem reali”, a spus Florin. Nu se ştiau dinainte, dar auziseră unul despre celălalt.

„N-am întâlnit la Scărlătescu acasă cu producătorul emisiunii şi ni s-a spus: voi trei veţi fi colegi. A funcţionat din prima, nu ne-a trimis nimeni în team building, deşi mă aşteptam la asta, să ne trimită televiziunea o lună undeva, să ne cunoaştem. Prima probă pe care am dat-o împreună a fost la preselecţii. Regizorul ne-a pus o hârtie în faţă şi ne-a zis să citim la cameră. Eram neîndemânatici şi a ieşit nasol. S-au speriat producătorii. Dar când ne-au băgat în platou, la primul concurent a fost o demenţă totală, a fost delir, toţi vorbeam şi eram relaxaţi. Şi atunci producătorii şi-au dat seama că singuri cu camera nu suntem în mediul nostru. Noi când trebuia să tragem promo-urile sau să zicem ceva la cameră, înnebuneam, ne lua foarte mult timp. Nu puteam să facem diferenţa asta între scenariu şi fără scenariu. Tot ce era cu scenariu era complicat, nu ne ieşea. Ce era fără scenariu ieşea perfect. Certurile sunt reale şi toată echipa de producţie se uită la noi, iar câteodată chiar ne mai bagă în şedinţe”, a povestit el.

Cât despre noul sezon „Chefi la cuiţite”, Florin Dumitrescu spune că „e mai mare, mai lung, măreţ şi grandios din toate punctele de vedere”. „Este un sezon un pic mai special faţă de celelalte, sunt şi nişte reguli noi şi va fi un sezon tare”, a mai spus Dumitrescu.

Deşi rivale, „Chefi la cuţite” (Antena 1) şi „MasterChef” (PRO TV) încep la ore diferite. Ieri seară, la „Chefi la cuţite”, de la ora 20.00, Anna Lesko (40 de ani) a apărut într-o nouă postură.

Îmbrăcată spectaculos, solista şi-a ocupat locul la bancul de lucru şi a pregătit fructe de mare, preparat pe care i l-a dedicat lui chef Scărlătescu. „Suntem trei la părinţi şi mama ne-a învăţat să fim mereu ca nişte gheişe. Ne-a spus să gătim, să avem grijă de bărbatul nostru, să avem grijă, în primul rând de noi. Chiar şi când eşti obosită, surprinsă, chiar şi trezită din somn, să fii mereu aranjată şi senzuală. Chiar dacă lumea crede că nu gătesc, probabil că îşi vor da seama când vor vedea cum vorbesc despre mâncare”, a mai spus Anna Lesko. Tot ieri seară, de la ora 22.30, la PRO TV, Florin Călinescu (63 de ani, jurat la „Românii au talent”, PRO TV) a fost invitatul care i-a supus pe concurenţii „MasteChef” la proba „Mistery Box” („Cutia Misterelor”).

Ingredientul surpriză descoperit în cutii a fost limba de vacă. Actorul şi cei trei juraţi au stat în preajma concurenţilor pentru a vedea cum se descurcă şi ce preparate vor să facă.

DailyBusiness
Știi care este ”vampirul” energetic din casa ta? Te usucă la factura de curent!
Spynews
Alina Sorescu, profund afectată de o declarație a fostului soț, Alexandru Ciucu. Cât de deranjată a fost cântăreața: „El pleca des”
Bzi.ro
Imagini tulburătoare! Ultima apariție publică a lui Mihai Leu! Cum arăta fostul pugilist
Fanatik.ro
Șoc uriaș pentru o elevă din Iași care luase 4,4 la română la BAC. Nota uriașă primită după contestație
Capital.ro
Românii trebuie să achite banii către stat. Declarația, obligatorie în fiecare lună. Amendă pentru lipsa acesteia
Playtech.ro
Diferenţa dintre blocurile din Bucureşti cu bulina roşie şi cele cu semnul „U”. Care sunt într-un pericol mai mare în cazul unui cutremur semnificativ
DailyBusiness
Premierul Ilie Bolojan a anunțat oficial TVA mai mare pentru toți. Guvernul reduce la două cote, una ajunge la 21%
Adevarul
Artificiile statului pentru plata unor bugetari de lux: angajați cu leafă la mai multe ministere și indemnizații în multiple Consilii de Administraţie
wowbiz.ro
Scene sfâșietoare au avut loc la spital, înainte ca Mihai Leu să moară: „Când am intrat la el în rezervă...”
Spynews
Ingredientul de 2 lei pe care trebuie să îl adaugi în cartofii la cuptor pentru a fi crocanți la exterior. Bucătarii profesioniști folosesc acest truc
Spynews
Cod galben de caniculă în România! 15 județe se topesc în orele următoare sub temperaturi extreme | HARTA
Evz.ro
Zodia care ar putea avea probleme la locul de muncă. Merge pe gheață subțire
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
kanald.ro
Ce se întâmplă cu pensiile și salariile românilor în 2026. Ilie Bolojan a făcut anunțul în urmă cu puțin timp
Cancan.ro
Dani Oţil a dat de belea! Cafeneaua de fițe din Herăstrău l-a costat scump: afacerea i s-a scufundat, iar datoriile îl
Playsport.ro
Amendă de 1.600 de lei și suspendarea permisului pentru o greșeală banală în trafic. Mare atenție la...
Capital.ro
Se schimbă permisul de conducere în România. UE ne obligă. Toți șoferii trec la acest document
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Imaginile durerii de la Hunedoara! Rămasă fără cuvinte, soția lui Mihai Leu a fost consolată de sute de oameni
stirilekanald.ro
Andreea s-a sinucis la doar 13 ani. Unchiul ei a găsit-o cu ștreangul de gât într-o pădure lângă casă: "S-ar fi certat cu prietenul ei"
Încep concedierile în rândul bugetarilor! Lista instituțiilor care vor reduce drastic personalul în perioada următoare
MediaFlux
Ordin la Casa de Pensii! Se schimbă calculul la vechimea în muncă
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Aparatul bugetar administrativ în România: instituţii, evoluţie şi recomandări