Crimă monstruoasă, un bărbat şi-a omorât în bătaie iubita. I-a mărturisit totul fiului acesteia

Poliţiştii anchetează moartea unei femei, după ce, joi după-amiază, autorităţile au fost alertate prin 112 de un cetăţean care a anunţat că mama sa a fost omorâtă de către bărbatul cu care aceasta trăia, în localitatea Oltina, potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa.
Ionela Marcu
12 dec. 2019, 11:45
Crimă monstruoasă, un bărbat şi-a omorât în bătaie iubita. I-a mărturisit totul fiului acesteia

Bărbatul care a alertat autorităţile a spus că a fost sunat la telefon de concubinul mamei sale, acesta spunându-i că a omorât-o pe femeie. La faţa locului s-au deplasat echipaje ale Poliţiei şi Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Constanţa.

Conform SAJ, la Oltina, într-o casă, a fost găsită moartă o femeie în vârstă de 56 de ani, aceasta având pe corp multiple traumatisme. „Victima prezenta multiple echimoze pe corp, traumatism cranio-cerebral, hematom regiunea parietală stânga. A fost lovită cu un obiect de lemn„, a transmis SAJ. Potrivit IPJ Constanţa, în cazul de la Oltina este vorba de un bărbat, în vârstă de 57 de ani, care miercuri seară şi-ar fi bătut concubina, iar joi dimineaţă acesta şi-a dat seama că femeia nu mai respira.

Ancheta este în derulare, suspectul aflându-se în custodia Poliţiei.