Cristi Borcea s-a testat iar pentru coronavirus. Ce anunț a făcut azi fostul acționar Dinamo

Cristi Borcea a anunțat că s-a testat pentru coronavirus, iar recent i-a venit și rezultatul testului.
Filip Stan
25 dec. 2020, 21:48
Cristi Borcea s-a testat iar pentru coronavirus. Ce anunț a făcut azi fostul acționar Dinamo

Cristi Borcea a mărturisit că ultimul rezultat al testului a fost negativ. „Da, ultimul rezultat al testului a fost negativ. Parcă altfel simt Crăciunul acum. Sper ca toată familia să fie împlinită de Sărbători și să fim feriți de probleme. Vor fi niște Sărbători în spațiu restrâns, noi, ai noștri”, a mărturisit Borcea pentru Libertatea.

Fostul acționar al Dinamo a spus recent că, atât el, cât și fiul lui, s-au infectat cu noul coronavirus. S-a zvonit faptul că afaceristul ar fi fost internat de urgență la spital, dar Cristi Borcea a făcut câteva declarații pentru a pune capăt speculațiilor.

„Sunt asimptomatic, dar totuși cu coronavirus. Oricât m-am păzit, m-a lovit. Am făcut un test, sunt pozitiv. Și eu, și fiul meu cel mare, Patrick, stăm separat de ceilalți. Fetele sunt in regulă, au ieșit negativ la teste. Până acum. Și eu am făcut la teste de când a început pandemia, cu zecile. Acum, să văd ce va urma. Nu merg la spital, sunt acasă. Nu voi uita niciodată 2020”, a declarat Cristi Borcea.

Cristi Borcea, în septembrie, spunea că îl sperie răspândirea COVID

În luna septembrie, la scurt timp după deschiderea școlilor, Cristi Borcea mărturisea că posibilitatea răspândirii virusului SARS-CoV-2 îl sperie. Acesta și-a trimis fiul de 4 ani, Milan, la grădiniță, însă a făcut acest lucru cu teamă.

„El se pregătește de vreo săptămână, îi place și vrea să se joace. Logic, eu și mama lui avem o oarecare teamă, eu mai mare, fiindcă știu cum este să ai probleme medicale și nu aș vrea să se întâmple nimănui ceva rău.

Vrem ca Milan să se dezvolte în comunitate, să învețe, să fie alături de copii, să crească frumos, nu într-un bol de sticlă. Trebuie să vadă cum este viața.

Am încredere că, în ciuda a ceea ce se vorbește în media, reprezentanții școlilor și grădinițelor au luat toate măsurile pentru a preveni răspândirea virusului. Repet, am o strângere de inimă, dar încerc să pun binele înainte și să pornesc de la ideea că va fi bine, altfel o luăm razna cu toții”, declara Cristi Borcea pentru Libertatea.

 

 

 

DailyBusiness
La București începe Forumul NATO al Industriei de Apărare. Secretarul general al NATO, Mark Rutte, vine special în România
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
A murit Emeric Ienei, câștigătorul Cupei Campionilor Europeni cu Steaua București
Capital.ro
Decizia luată de Elena Udrea. A plecat din țară fără partenerul său. Ce s-a întâmplat cu Adrian Alexandrov
Playtech.ro
Distruge gătitul la microunde nutrienții din mâncare? Ce spun studiile recente
Adevarul
Bărbat din Bihor condamnat la 12 ani de închisoare pentru că și-a lovit vecinul cu mașina, în timp ce acesta ținea în spate copilul de 2 ani
wowbiz.ro
Dezvăluiri BOMBĂ despre criminalul din Mureș! Ea este singura persoană care știe unde se ascunde Emil Gânj! De ce nu are voie să spună: „Nu poate fi obligat să denunțe locația!”
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Când vor fi virate bursele elevilor aferente lunilor septembrie şi octombrie: Banii vor intra direct pe carduri
iamsport.ro
Omagiu emoționant al lui Belodedici pentru Ienei: ”Ne-am fi dat viața pentru el! Avea grijă de noi, era poate cel mai mare antrenor român”
MediaFlux
Bobonete și Dan Chișu, supărați la o terasă! Imagini total diferite față de cele din podcasturi. Nici nu și-au terminat ceaiul! FOTO și VIDEO PAPARAZZI
stirilekanald.ro
Cine e de fapt Mihaela, tânăra care l-a umilit și scuipat pe livratorul sri lankez! E fiica unui afacerist
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai