Mircea Pascu, fostul preşedinte al Federaţiei Române de Fotbal, A MURIT

Mircea Pascu, fostul președinte al Federației Române de Fotbal, a încetat din viață, miercuri, 16 septembrie 2020, la București.
Filip Stan
16 sept. 2020, 19:24
Mircea Pascu, fostul preşedinte al Federaţiei Române de Fotbal, A MURIT

Decesul a survenit miercuri, în jurul orei 17:00. Mircea Pascu avea 85 de ani, suferea de diabet și era internat de 10 zile în spital.

Fost membru FIFA, Mircea Pascu a fost vicepreședinte FRF, iar între 1983 și 1990 a fost președinte. Apoi a fost înlocuit de Mircea Sandu.

Mircea Pascu l-a susținut pe actualul președinte al FRF, Răzvan Burleanu. De altfel, chiar a fost prezent în sală la alegerile din aprilie 2018.

Mircea Pascu a practicat și tenisul, voleiul, baschetul și rugby-ul.

DailyBusiness
Serialul care a cucerit Netflix-ul. A urcat pe primul loc în topurile lunii august
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Locul din Europa care a fost invadat de găini. Autoritățile nu le pot captura, iar în parcuri e un adevărat haos
Capital.ro
Călin Georgescu nu mai poate face nimic. Soția sa, Cristela Georgescu, obligată să se conformeze. Nu s-ar fi așteptat să fie totul public
Playtech.ro
Problema de matematică de clasa a II-a pe care mulţi adulţi nu o pot rezolva. 'Şiragul are 29 de mărgele'
Adevarul
La pas prin orașul infractorilor de unde românii își iau haine contrafăcute. „Toți vânzătorii au cuțite și te curăță de bani”
wowbiz.ro
El e băiatul de 13 ani mort după ce a mâncat tăieței! S-a prăbușit brusc, imediat după ce i-a consumat. Autoritățile sunt în alertă! Toate detaliile
Evz.ro
Un click pentru reducerea facturii de energie. Cererile se depun online sau la poștă
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Doliu în diplomația română! Ambasadorul Ioan Donca a murit la 85 de ani
Cancan.ro
El este Ștefan Berevoianu, tânărul aflat la volanul maşinii care a căzut într-o râpă de peste 200 de metri. Băiatul de 20 de ani și alți 3 prieteni au murit
iamsport.ro
Florin Bratu l-a lovit pe Costin Ștucan: ”Mi-a dat o palmă! «Auzi, bă, de ce ai scris de mine?»”
MediaFlux
Meteo 24 august. Vremea ne joacă feste la acest sfârșit de săptămână
stirilekanald.ro
A fost prins în Germania. Emil Gânj a dat peste cap planurile polițiștilor
Secretul prin care carnea ți se va topi în gură!