Gabriela Firea îi persiflează pe Vlad Voiculescu și iubita lui: „Vă puneți iubitele să vă apere, insinuând că ați fi Mesia. Fără pițiponci la guvernare”

Gabriela Firea, prim-vicepreşedintele PSD, a declarat, după demiterea lui Vlad Voiculescu din funcția de ministru al Sănătății, că sistemul sanitar este la pământ și că românii mor în spitale, în timp ce politicienii nu fac altceva decât să se amenințe reciproc și să își ia jucăriile și să plece.
Claudia Simion
14 apr. 2021, 18:05
Gabriela Firea îi persiflează pe Vlad Voiculescu și iubita lui:

Gabriela Firea, atac nemilos la adresa lui Voiculescu: „Fără pițiponci la guvernare”

Gabriela Firea, prim-vicepreşedintele PSD, a declarat, după demiterea lui Vlad Voiculescu din funcția de ministru al Sănătății, că sistemul sanitar este la pământ și că românii mor în spitale, în timp ce politicienii nu fac altceva decât să se amenințe reciproc și să își ia jucăriile și să plece.

Firea a lansat un atac la adresa lui Vlad Voiculescu și a iubitei lui

„Circ, pentru că nici pâine nu e! În timp ce băiețeii de la guvernare își dau cu trotinetele în cap, veniturile românilor scad de pe o zi pe alta, unii ajung în șomaj, alții lucrează cu jumătate de normă, altora li se micșorează salariile! În vreme ce USR și PNL se amenință reciproc că își iau jucăriile și pleacă, în România nu mai găsești loc liber la analize gratuite, până în… iunie.

Ai bani, faci analizele contra cost, nu mai ai, te rogi să nu mori până când găsești loc la analize. Doar ne-a spus Cîțu că Sănătatea nu e prioritate, iar Vlăduț Voiculescu a acceptat scăderea bugetului Sănătății, doar ca să obțină o funcție. Acestea sunt problemele reale ale românilor, dragi politicieni de la PNL și USR, nu faptul că vă dați voi cu poșetele în cap, ca fetele, sau că vă puneți iubitele să vă apere pe Facebook, insinuând că ați fi Mesia!

Iar în timp ce voi faceți asta cu burta plină, românii fac foamea și mor prin spitale! Fără pițiponci la guvernare!”, a scris Gabriela Firea pe Facebook.

Laura, iubita lui Vlad Voiculescu, a venit la Ministerul Sănătăţii să-l consoleze şi să-i fie alături în ziua demiterii!

Iubita lui Vlad Voiculescu a fost surprinsă, miercuri după-amiază, ieşind din sediul Ministerului Sănătăţii. Fosta jurnalistă a refuzat să comenteze decizia premierului prin care l-a demis pe Voiculescu din funcţia de ministrul al Sănătăţii, transmiţând presei să se uite „la fapte şi atât”.

Laura Ştefănuţ: E de interes public?

Reporter: Poate fi. În ce calitate aţi venit aici la Ministerul Sănătăţii?

Laura Ştefănuţ: Vă mulţumesc. Vă doresc sănătate.

Reporter: Aţi vorbit cu domnul Voiculescu?

Laura Ştefănuţ: E de interes public?

Reporter: Aţi intrat în Minister…

Laura Ştefănuţ: Întrebaţi-mă lucruri de interes public.

Reporter: Am văzut că aţi făcut o postare pe Facebook care poate fi de interes public.

Laura Ştefănuţ: Vă rog să vă uitaţi la fapte şi atât! N-am ce să zic

Reporter: E nedrept ce s-a întâmplat astăzi?

Laura Ştefănuţ: Nu vreau să comentez.

Tot astăzi, Laura Ștefănuț, partenera de viața a lui Vlad Voiculescu, a transmis cu un mesaj după ce Florin Cîțu a decis să îi demită iubitul din funcția de ministru al Sănătății.

Iubita lui Vlad Voiculescu a distribuit pe contul personal de Facebook o postare în care spune că ”momentul sacrificului” a fost foarte prost ales.

„Fatidic și-au ales momentul sacrificiului. Într-o zi ploioasă, cu puțin înainte de Paște. Oamenii pleacă, unii dispar cu totul, dar ideile și valorile rămân”, a spus Laura Ștefănuț, pe Facebook.

 

DailyBusiness
Alertă alimentară în mai multe magazinele din România. Un condiment folosit în toate bucătăriile a fost retras de urgență
Spynews
Diandra Doris, fosta ispită de la Insula Iubirii, pe mâna esteticianului! La ce intervenție a apelat
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Tzancă Uraganu a fentat ANAF de milioane de euro. Cum au ajuns banii făcuți pe YouTube într-o firmă din Luxemburg. Exclusiv
Capital.ro
Se schimbă cărțile de identitate din octombrie. Statul care trece la buletinul electronic
Playtech.ro
Tabel cu bolile pentru pensionare pe caz de boală 2025. Afecțiunile acceptate oficial și cum se calculează pensia
Adevarul
Scenariu de coșmar - Dronele din Polonia, doar o diversiune, România ar fi ținta reală. Șeful generalilor: „Acțiunea rușilor a fost deliberată”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
La mulți ani, David Popovici! Campionul mondial la 200 de metri liber împlinește 21 de ani: „De ziua mea nu vreau cadouri”
Cancan.ro
S-a aflat! El este bărbatul care l-a ucis pe Auraș în lupta de stradă de la Craiova. Cu ce se ocupă tânărul
iamsport.ro
Bătută crunt de Imane Khelif, pugilista acuzată că ar fi bărbat, acum a rupt tăcerea: ”O rană infectată sângerează și doare”
MediaFlux
Ministrul Apărării face declarații oficiale cu privire la plecarea românilor la războiul din Ucraina!
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Ce ascunde Elena Udrea. Secretele nebănuite ținute bine de fostul ministru. „Știe multe. N-a ciripit nimic!”