Cabinetul Ponta II. Radu Mazăre: Dacă nu era Oprea, rămâneam tot cu Unguent

Edilul Constanţei, Radu Mazăre, a declarat, miercuri, înainte şedinţei Comitetului Executiv Naţional al PSD, reunit la Parlament, că Gabriel Oprea se va regăsi fără probleme în cabinetul Ponta II, spunând că dacă nu era liderul UNPR "rămâneam cu Unguent".
Iulian Tudor
19 dec. 2012, 08:12
Cabinetul Ponta II. Radu Mazăre: Dacă nu era Oprea, rămâneam tot cu Unguent

Radu Mazăre a spus că el nu are obiecţii la propunerile pentru viitorul Guvern şi că nu crede că există vreo nominalizare care să ridice probleme.

Rămâne inclusiv generalul Oprea (n. red- pe lista viitorului Guvern). Pentru că, pe undeva, dacă nu era Oprea, rămâneam tot cu Unguent„, a declarat Mazăre.

Întrebat la cine s-a referit când a spus Unguent, edilul a răspuns: „Îl ştiţi, de la dvs. de la presă am aflat şi eu  porecla  care i se potriveşte. Cel care comanda pe bani publici fel de fel de unguente, de creme, de trabucuri”, confirmând că este vorba de Mihai Răzvan Ungureanu.

Comitetul Executiv Naţional al PSD s-a reunit de la ora 10.00 pentru a da undă verde miniştrilor pe care Victor Ponta îi propune pentru viitorul Guvern.

Victor Ponta urmează să anunţe miercuri componenţa cabinetului său. Negocierile au fost dure şi au adus în cursul zilei de marţi schimbări în schema discutată în interiorul USL. Noi nume au intrat pe lista Executivului Ponta II, în timp ce altele au ieşit. Puiu Haşotti, Eduard Hellvig şi Ovidiu Silaghi au fost scoase de pe lista premierului, a anunţat Crin Antonescu. Potrivit România TV, nici Ecaterina Andronescu n-ar mai face parte din Cabinetul Ponta II. Premierul desemnat Victor  Ponta a anunţat că vor fi 27 de miniştri, 24 cu portofolii şi trei vicepremieri.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Zeljko Kopic a vorbit în premieră despre copilărie și războiul din Croația: „Începi să vezi altfel lucrurile”. Cea mai frumoasă amintire e legată de fotbal
Capital.ro
Elena Udrea și-a ieșit din minți. Ce i s-a întâmplat în trafic: Ori economia duduie, ori a făcut benzina 1 leu
Playtech.ro
Românii care au făcut armata nu vor mai putea deveni rezerviști voluntari. Cine va mai putea intra în sistem, conform unui nou proiect
Adevarul
Escrocherie „made in Romania” în California: Cum foloseau trei bărbați o sticlă de ulei pentru a convinge vânzătorii că au motoarele distruse
wowbiz.ro
Gestul care a dat-o de gol pe Andreea Ibacka! Se întâmplă după zvonurile legate de divorț
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Femeia a reușit să slăbească după ce a schimbat un singur LUCRU în dieta zilnică
iamsport.ro
Rapid i-a tăiat indemnizația lunară de 1500 de lei unei legende a clubului: ”Nu ne mai respectă!”
MediaFlux
Primele scenarii după discuțiile neoficiale avute de Nicușor Dan cu liderii fostei Coaliții. Cum ar putea arăta „guvernul de un an”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi