Doliu în PNL. Primar liberal din Constanța, decedat la doar 54 de ani!

Tabăra liberală este în doliu, după ce primarul PNL Dorina Şerbănescu a murit, marți, la doar 54 de ani.
Alina Costache
16 nov. 2021, 12:36
Doliu în PNL. Primar liberal din Constanța, decedat la doar 54 de ani!

Doliu în PNL.  Dorina Cicilia Șerbănescu, primarul comunei Adamclisi din județul Constanța, a murit, marți, la vârsta de 54 de ani. Ea suferea de afecțiuni cardiologice, iar în urmă cu două zile povestea  prin ce a trecut, însă era optimistă. Vestea morții ei a venit ca un fulger pentru toți cei care o cunoșteau.

Doliu în PNL. Primar liberal din Constanța, decedat la doar 54 de ani!

Şerbănescu ar fi suferit un infarct în urmă cu câteva zile şi a ajuns de urgenţă la spital, însă aseara medicii nu au reuşit să o salveze. Primăriţa de la Adamclisi trecuse printr-o intervenţie chirurgicală pe cord şi părea să se simtă bine.

„În urmă cu două zile inima mea mi-a făcut probleme, dar este mai mult vina mea, fumatul combinat cu stres, odihnă mai puțină. Dar Dumnezeu a ales că eu să trec peste această cumpănă și să mă simt bine. Nu pot să descriu în cuvinte cât sprijin am primit din partea colegilor, prietenilor, și întregului personal medical începând cu doamnele din Adamclisi, personalul celor 2 ambulanțe, medicilor și personalului medical din Spitalul Județean, mii de mulțumiri!

Însă, alături de voi toți, familia mea a fost tot ce am avut și voi avea mai de preț. Au fost sprijinul meu necontenit și speranța mea de viață!

Eu îi mulțumesc din suflet Domnului pentru că a avut grijă de mine prin medici, familie, mulțumesc preoților pentru rugăciuni, tuturor prietenilor.

Vă doresc tuturor multă sănătate, și vă mulțumesc anticipat pentru gândurile bune pe care le aveți pentru mine. Dumnezeu să ne aibă în pază!“, spunea Dorina Cicilia Șerbănescu în urmă cu două zile.

Filiala Constanţa a Partidului Naţional Liberal a transmis că este alături de familia greu încercată a regretatei colege şi prietene,  Dorina Cicilia Şerbănescu.

„Primar al  comunei Adamclisi, profesor şi inginer agronom, Dora a reuşit să schimbe faţa localităţii prin iubirea pentru comunitate, devotamentul si eforturile de multe ori supraomeneşti. Vestea trecerii ei la cele veşnice a căzut ca un trăsnet peste noi toţi. Dora a fost in primul rand un om extraordinar si va rămâne in inimile tuturor celor ce au cunoscut-o.

Condoleanţe familiei. Dumnezeu să o odihnească în pace!”, spun cei din PNL Constanţa.

Citește și: Tragedia zdruncină familia lui Vadim. Fiica „Tribunului”, în doliu la patru luni de la căsătorie

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Gabriela Cristea a slăbit enorm! Cum arată acum! Are picioare de model
Fanatik.ro
La 31 de ani, Georgina Rodriguez, iubita lui Cristiano Ronaldo, a dat o mare lovitură. E anunțul momentului
Capital.ro
Obligație la bloc. Proprietarii vor plăti inclusiv pentru un apartament gol. Nu poți invoca neutilizarea spațiului
Playtech.ro
Noua vârstă de pensionare pentru angajații MApN: cele două variante aflate în discuție
Adevarul
Măsura care îi poate ține pe elevi la școală. „În prima zi n-a venit și au început copiii: păi, nu ne dați azi?”
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Familia Regală a României este îndoliată! S-a stins din viață la vârsta de 83 de ani: „A fost verișoară primară cu Regele Mihai”
iamsport.ro
Valentin Ceaușescu l-a vrut la Steaua pe membrul Generației de Aur, dar Mircea Lucescu l-a convins să vină la Dinamo cu o promisiune extrem de controversată: ”L-a lăsat”
MediaFlux
Începe Superliga 2026. Lista meciurilor programate începând cu 16 februarie
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend