Un bărbat a fost operat după ce din tumoarea oculară a început să-i crească păr

Un bărbat de 19 de ani din Iran a avut o problemă mai puţin obişnuită. Într-un chist pe globul ocular drept i-au crescut fire de păr. Lucrul acesta îi afecta vederea şi îi provoca discomfortul de fiecare dată când clipea.
Alina Costache
03 ian. 2013, 20:19
Un bărbat a fost operat după ce din tumoarea oculară a început să-i crească păr

Părul a fost rezultatul unui nodul al ochiului- un ţesut al pielii în care poate creşte păr, cartilaje, glandele sudoripare și chiar dinți.

Medicii au eliminat chirurgical tumora – care a măsurat 5 milimetri – după ce a început să interfereze cu viața de zi cu zi a pacientului.

„Nu avea dureri, dar masa a provocat defecte de viziune, disconfort ușor la clipit și senzație intermitentă a prezenței unui corp străin”, au explicat medicii, potrivit DailyMail.

Bărbatul a spus că s-a născut cu tumora dar că aceasta a crescut pe parcurs.

Tumorile oculare sunt rare, afectând doar o persoană din 10.000.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Ce mănâncă fotbaliștii naționalei României înainte de meciul cu Turcia. Preparatele sunt gătite de un celebru chef român
Capital.ro
Pensie mai mică decât te aștepți. Cum te afectează la pensie anii lucrați „la negru”. Soluții pentru a reduce pierderile
Playtech.ro
Cine transmite meciul Turcia – România la TV și la ce oră începe. Toate detaliile despre barajul din 26 martie
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Noelia va fi eutanasiată la cerere. Povestea de viață a tinerei de 25 de ani este sfâșietoare: „Vreau doar să nu mai sufăr”
iamsport.ro
După Gigi Becali, încă un patron din SuperLiga a finanțat PSD: ”Nu m-am gândit niciodată că-i voi ajuta”
MediaFlux
Singurul muzeu din România unde nu ai voie să faci fotografii de frica spiritelor! Aici au avut loc mai multe întâmplări ciudate
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu. Analiza FIFA
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj