Bombă în dosarul morţii lui Petrică Mâţu Stoian! Nu doar Clinica Nera ar fi vinovată: pe cine acuză avocatul familiei

Carmen Obîrșanu, avocatul familiei lui Petrică Mâțu Stoian, susţine că nu doar clinica unde se trata cântărețul după vindecarea de Covid-19 ar fi vinovată de moartea sa, ci chiar și spitalul din Reșița, acolo unde artistul a ajuns de urgență!
Filip Stan
14 dec. 2021, 13:12
Bombă în dosarul morţii lui Petrică Mâţu Stoian! Nu doar Clinica Nera ar fi vinovată: pe cine acuză avocatul familiei

Bombă în dosarul morţii lui Petrică Mâţu Stoian! Carmen Obîrșanu a declarat în cadrul unei emisiuni TV că ancheta în ceea ce privește cauza morții regretatului artist ar trebui să continue și la spitalul din Reșița.

Bombă în dosarul morţii lui Petrică Mâţu Stoian!

Avocatul familiei lui Petrică Mâţu Stoian a declarat la Exclusiv VIP că artistul nu ar fi fost bine tratat nici măcar în acest spital, asta pentru că deși a ajuns într-o stare nu tocmai bună, interpretul vorbea, era conștient și chiar a mărturisit că se va întoarce înapoi în clinică după ce va fi stabilizat. La doar câteva ore, acesta și-a dat ultima suflare, iar moartea sa a devenit una suspectă.

Avocata Carmen Obârşanu face lumină în problema moştenirii lăsate de Petrică Mîţu Stoian. Ce drepturi are impresarul Doru Guşman asupra averii regretatului artist

„Au ținut pacientul că doar doar îi restabilim noi și nu o să se mai afle nimic de erorile de la clinică. N-au vrut să lase familia să-l ducă la o clinică de specialitate cum era cea din Timișoara! Din câte m-am uitat, în afară de medicul de la ATI și cel de la UPU, niciun medic pneumolog, de chirurgie toracică nu a fost contactat. Trebuie să beneficieze de un consult al medicilor de specialitate că se vedea că bolnavul avea hemoptizie. Eu nu-mi permit să dau niște lecții, dar când vezi că un pacient are sângele atât de fluid, e urmare a bolii pulmonare pe care a avut-o”, a spus Carmen Obîrșanu.

DailyBusiness
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
Spynews
Bogdan de la Ploiești suferă după Cristina Pucean?! Mesajul care îi trădează artistului sentimentele
Fanatik.ro
Românul „care a mâncat carne de șobolan” a ajuns unul dintre cei mai cunoscuți miliardari din lume. Descoperirea făcută de jurnaliștii dintr-o țară străină
Capital.ro
Secretul lui Ion Iliescu. Nu a știut nimeni. Ce a făcut fostul președinte al României (VIDEO)
Playtech.ro
Bani pentru plata facturilor la energie. Ce condiții trebuie îndeplinite
Adevarul
Salariul minim pe economie îi dezbină pe români. „Noi abia trecem luna, iar patronul face investiții în imobiliare”
wowbiz.ro
Membru AUR, mort în accidentul din Drăgușeni! Vasile și-a dus prietenul bolnav de cancer la tratament ul cu citostatice
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
kanald.ro
Tragedie rutieră pe Valea Oltului! O persoană a murit și alte patru au fost rănite în urma impactului dintre două autoturisme
Cancan.ro
Ilinca Vandici l-a 'făcut tată' deja pe noul iubit! Cine este acesta
iamsport.ro
Gigi Becali a ”dinamitat” vestiarul FCSB! Cum i-a întors pe unii jucători împotriva celorlalți: ”Li s-a stricat complet starea de spirit”
MediaFlux
Prognoza meteo de weekend. ANM anunță ce zone vor fi lovite de ninsori, lapoviță și intensificări ale vântului
stirilekanald.ro
VIDEO „Mașina era încuiată pe interior” Noi detalii șocante ies la iveală în cazul morții Biankăi și lui Toni. Ce l-ar fi determinat să își ucidă iubita: „Probabil s-a răzgândit”
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi