Accidentare incredibilă. Şi-a rupt piciorul după ce a şutat în genunchiul unui adversar VIDEO

Un fotbalist al formaţiei mexicane Atlante s-a accidentat singur când, în loc să şuteze în minge, a lovit cu putere genunchiul unui adversar.

29 ian. 2013, 18:58

Meciul din Atlante şi Jaguares de Chiapas a avut o desfăşurare halucinată. Dincolo de faptul că gazdele au marcat două goluri în prelungiri şi au întors soarta partidei, câştigând cu scorul de 4-3, în minutul 86 s-a consumat o fază teribilă.

Jose „Gringo” Castro, extrema celor de la Atlante, a iniţiat o acţiune viguroasă spre careul advers, dar când să centreze a şutat puternic în genunchiul unui adversar, Omar Flors rupându-şi piciorul. În timp ce Flors a continuat partida, Gringo a fost transportat de urgenţă la spital, operat şi va lipsi de pe teren cel puţin patru luni.

Cu o jumătate de oră mai devreme, un alt jucător al lui Atlante, Luis Rey, a fost pe punctul de a se accidenta singur în aceeaşi zonă a terenului, el şutând pe lângă minge. Iata cele două faze: