Iaşi: A murit la o lună după ce a născut. Familia acuză medicii de malpraxis

Familia unei femei din Iaşi care a murit luni, la o lună după naştere, acuză medicii de malpraxis. Femeia a născut un copil de peste patru kilograme, iar apoi au apărut complicaţii şi a intrat în comă.
Iulian Tudor
19 feb. 2013, 13:45
Iaşi: A murit la o lună după ce a născut. Familia acuză medicii de malpraxis

Femeia în vârstă de 37 de ani a născut în urmă cu o lună un copil de peste 4 kilograme, potrivit România TV. Starea femeii s-a agravat însă după naştere şi din cauza hemoragiei femeia a intrat în comă, iar în cursul zilei de luni femeia a decedat.

Rudele susţin că femeia a făcut hemoragie şi i s-ar fi extirpat uterul. Tot ele spun că ar fi trebuit să i se facă cezariană la o sarcină aşa târzie şi un făt aşa de mare.

Familia a depus o plângere la parchet şi una la colegiul medicilor.

DailyBusiness
O stațiune balneară din România a fost readusă la viață după o investiție de 10 milioane de euro, din fonduri europene
Spynews
Gina Chirilă, mesaj emoționant de ziua ei de naștere! Bogdan Vlădău i-a făcut o urare publică: ”Am trecut prin foc”
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Video. De ce nu s-a validat din VAR golul lui Chițu din Craiova – Hermannstadt 1-0. Ce prevede regulamentul FIFA + Precedentul Japonia – Spania de la CM 2022
Capital.ro
Cutremur în cazul Elodia. Dezvăluire despre Cristian Cioacă, la 18 ani de la dispariție: Se uită la ea în fiecare zi!
Playtech.ro
Horoscopul zile. Este un război zodiacal, nativii Berbec au parte de confruntări directe
Adevarul
Ministrul de Finanțe al Serbiei a suferit un accident vascular cerebral în timpul unui interviu transmis în direct la televiziunea națională
wowbiz.ro
Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu? Fostul afacerist și-a exprimat clar dorința și a lăsat directive apropiaților: „Ar trebui să iau legătura după decesul lui”
Evz.ro
Istoria spectaculoasă a comorii ascunse în inima Transilvaniei
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, imagini hot în plină vară! Fosta iubită a lui Grigor Dimitrov s-a afişat în costum de baie
kanald.ro
A murit un jurnalist de legendă! Acesta s-a stins din viață la 68 de ani
Cancan.ro
Zguduitor! Parapanta lui Felix Baumgartner s-ar fi oprit brusc, în zbor! Cine a încasat 500 de milioane de euro
iamsport.ro
Jucătorul ”pe stilul lui Adi Mutu” care l-a șocat pe Florin Gardoș: ”Era un nebun de legat, capabil să prăpădească 40.000.000 de euro”
StirileBZI
Lovitură pentru mii de români! Se închide o bancă celebră din România. Iată unde ajung banii clienților
stirilekanald.ro
Tânără însărcinată în 8 luni, moartă lângă fetița de trei ani. A adormit și...
Leguma care devine toxică atunci când e reîncălzită. Nu o folosi în ciorbe, tocănițe sau în pilaf, dacă îl mai mănânci și a doua zi