„Boa! Boa! Boa!”. Cel mai nebun şi hilar comentariu al meciului Milan – Barcelona VIDEO

Comentatorul italian Tiziano Crudeli, fan înfocat al Milanului, a oferit un spectacol de excepţie pe parcursul întâlnirii câştigate de favoriţii săi în faţa Barcelonei, cu scorul de 2-0, în optimile Ligii Campionilor.
Daniel Spătaru
21 feb. 2013, 10:34

Trecuseră aproape nouă ani de la ultima victorie a lui AC Milan în faţa Barcelonei, iar succesul de miercuri seara, cu 2-0, le-a prilejuit fanilor rossonerilor o explozie de bucurie incontrolabilă. Comentatorul italian Tiziano Crudeli a dus aceste manifestări la limita nebuniei.

Cunoscut în peninsulă pentru fanatismul său şi dăruirea cu care comentează partidele Milanului, Crudeli aproape că şi-a ieşit din minţi pe durata partidei de pe San Siro. „Boa! Boa! Boa!” a urlat plângând, după ce Boateng a deschis scorul, în minutul 56, iar golul de 2-0, marcat de Sulley Muntari l-a făcut să cadă în genunchi şi să strige în continuu numele ghanezului.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Celebra actriță din seriale populare ca Peaky Blinders sau Gambitul damei care îl susține pe Messi la Cupa Mondială. A fost filmată alături de Beckham
Capital.ro
Adevărul despre banii din bancă: cât de protejate sunt, de fapt, economiile românilor
Playtech.ro
Ce temperatură trebuie setată la aerul condiționat pentru a evita șocul termic. Greșeala pe care mulți români o fac în timpul caniculei
Adevarul
Un veteran rus rămas fără piciorare în războiul din Ucraina a ataca cu un cuțit polițiștii care făceau razii pe străzi
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
În timp ce mașina se prăbușea în râpa din Transfăgărășan, șoferița era... Vezi mai mult
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur îl pune la zid pe Anghel Iordănescu pentru decizia luată la CM 1994 în privința unui tricolor: ”Nu a procedat corect cu el!”
MediaFlux
Cum ar arăta Pământul în anul 5.000. Un „călător în timp” a dezvăluit cum va fi viitorul
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?