Crin Antonescu, reacţie nervoasă la adresa jurnaliştilor după şedinţa PNL: Ce nesimţiţi! VIDEO

Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a avut o ieşire nervoasă şi nepotrivită la adresa jurnaliştilor, la finalul şedinţei Delegaţiei Permanente a partidului, preşedintele Senatului folosind sintagma "Ce nesimţiţi".
Filip Stan
21 feb. 2013, 17:51
Crin Antonescu, reacţie nervoasă la adresa jurnaliştilor după şedinţa PNL: Ce nesimţiţi! VIDEO

La finalul Delegaţiei Permanente a PNL, ce a avut loc joi, la Palatul Parlamentului, preşedintele partidului, Crin Antonescu, a avut o ieşire nervoasă la adresa jurnaliştilor.

După terminarea şedinţei Delegaţiei Permanente a PNL, purtătorul de cuvânt al formaţiunii, Mihai Voicu, a susţinut o declaraţie de presă, în care a prezentat concluziile discuţiilor. După Voicu, fostul preşedinte PNL Călin Popescu Tăriceanu a făcut, de asemenea, o scurtă declaraţie de presă.

În timpul acesteia, actualul preşedinte al PNL, Crin Antonescu, a ieşit din sala de şedinţe, pentru a pleca, dar o parte dintre jurnalişti l-au oprit, dorind să îi ia acestuia declaraţii, în acelaşi timp cu cele făcute de Tăriceanu.

Crin Antonescu a refuzat dialogul şi a părut destul de agitat în faţa jurnaliştilor. „A ieşit Mihai Voicu. Vă rog, respectaţi-l pe om (pe Călin Popescu Tăriceanu n.red.) să termine! Comportaţi-vă civilizat!„, le-a spus Antonescu reprezentanţilor mass-media. Apoi, liderul PNL a plecat nervos din faţa camerelor. Întorcându-se cu spatele la jurnalişti, Antonescu a spus, referindu-se la reporteri: „Ce nesimţiţi!”.

Antonescu le-a reproşat jurnaliştilor că au exagerat în privinţa subiectului Andrei Chiliman. „Totuşi, gândiţi-vă că exageraţi. Înţeleg, mediatic, dar ca să credeţi că un partid întreg, 195 de oameni, ne gâdim cum să-i facem rău domnului Chiliman… e chiar ridicol şi v-aţi distrat cred destul„, a spus Antonescu, adăugând că „bătălia” dintre el, pe de o parte, şi Călin Popescu Tăriceanu şi Andrei Chiliman, pe de altă parte, a existat „numai la televizor”.

Modificările propuse la Statutul liberalilor, printre care înfiinţarea funcţiei de prim-vicepreşedinte şi mprirea numărului de vicepreşedinţi la 31, au fost adoptate de Delegaţia Permanentă cu 195 de voturi pentru şi un vot împotrivă. Potrivit lui Crin Antonescu, sigurul vot împotriva noului statut a aparţinut lui Călin Popescu Tăriceanu.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
La ce preţ va ajunge, de fapt, motorina, într-un an: „Va fi dezastru dacă va continua războiul!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. Când se dau ceasurile înainte, de la 3:00 la 4:00. Lucrurile bizare și amuzante despre modificarea orei
Playtech.ro
Pensionarii nu mai primesc ajutorul de la stat înainte de Paşte. Ar fi trebuit să li se ofere 200 de lei în plus
Adevarul
Profilul șoferului de ridesharing. Cât câștigă, în realitate, un șofer în România
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
James Tolkan, celebrul actor din „Top Gun” și „Back to the Future”, a încetat din viață la 94 de ani
iamsport.ro
Radu Naum: ”Eram ironic când am spus că e visul meu să fac un interviu cu David Popovici”
MediaFlux
Cine conduce de fapt Iranul după ce liderul suprem și o serie de personalități de vârf au murit în războiul pornit de SUA și Israel
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj