Accident grav în Bistrița-Năsăud. Un bărbat a murit și alte trei persoane au fost rănite rănite

O nouă tragedie a avut loc pe șoselele din România. Un șofer beat a intrat pe contrasens și a lovit frontal o altă mașină în Bistrița-Năsăud. Un om a murit, trei au fost răniți.
Alina Costache
27 aug. 2022, 21:28
Accident grav în Bistrița-Năsăud. Un bărbat a murit și alte trei persoane au fost rănite rănite

Un bărbat de 58 de ani a murit, iar alte trei persoane au fost rănite în urma unui accident produs sâmbătă pe DJ 173, în localitatea Jelna din judeţul Bistriţa-Năsăud, produs de către şofer care s-a urcat la volan sub influenţa alcoolului, potrivit datelor comunicate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).

Citește și Fetițele moarte în accidentul din Frumușani împreună cu părinții, plânse de colegi și profesori. „Lacrimi și durere fără margini. Alexia, Maria, suflete nevinovate, drum lin printre îngeri”

La fața locului au intervenit mai multe echipaje de la Ambulanţă şi SMURD.

Salvatorii au găsit pe bancheta din spate a unuia dintre vehicule, un bărbatul în vârstă de 58 de ani cu leziuni incompatibile cu viaţa.

„Astăzi (sâmbătă – n.r.), poliţiştii Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Judeţean 173, Jelna. Din primele date, un autoturism condus de un bărbat de 54 de ani, din Bistriţa, în timp ce se deplasa pe direcţia Jelna către Orheiul Bistriţei, a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus din sens opus de un tânăr de 22 de ani, din Dumitriţa. În urma impactului dintre cele două autoturisme, a rezultat rănirea celor doi conducători auto, a unui pasager de 26 de ani din Dumitriţa şi a fost din păcate constatat decesul unui bărbat de 58 de ani, din Dumitriţa, pasager în autoturismul condus de tânărul de 22 de ani”, a transmis IPJ.

Cei doi şoferi au fost supuși testării cu aparatul etilotest. Astfel, polițiștii au descoperit că bărbatul din Bistriţa se afla sub influenţa alcoolului, rezultatul indicat fiind de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiindu-i ulterior recoltate şi mostre de sânge la spital.

Poliţiştii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracţiunile de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă şi conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului.

Citește și Oana Lis, apel disperat pe Facebook. Ce a păţit vedeta: „Bine că nu am avut accident”

DailyBusiness
Prognoza meteo 1-6 mai. Temperaturile urcă spre 30°C, urmate de un val de furtuni și răcire brutală!
Spynews
În ciuda imaginilor fierbinți cu ei doi, Bogdan Mocanu se dezice de Iasmina: „Eu sunt un băiat serios”
Bzi.ro
Dezvăluiri emoționante făcute de Andra Măruță: ”M-a luat panica, i-am transmis că sunt însărcinată!”
Fanatik.ro
Se construiește, în sfârșit, un lot la autostrada de care au nevoie sute de mii de români. Are 18 poduri, pasaje și viaducte, e de-o mare importanță, dar a fost blocat ani de zile
Capital.ro
Băsescu, demascat. Pe cine conducea fostul președinte din culise: Să nu ne mai alintăm, el era șeful...
Playtech.ro
Se schimbă SGR. Ce se întâmplă cu ambalajele din mediul rural, Ministrul Mediului a făcut anunţul
DailyBusiness
Lovitură de proporții în Europa! Pașapoartele care dispar definitiv. UE le-a declarat ilegale
Adevarul
Care este adevărata relație a lui Simion cu Georgescu: „S-a debarasat deja de el”
wowbiz.ro
Anunț de ultimă oră despre fiul Ozanei Barabancea, internat la ATI după ce a făcut infarct la 24 de ani: „Acum...” 
Spynews
Andreea Bălan a răbufnit după discursul lui Claudiu Bleonț la adresa fiicei lui de la Premiile Gopo: „Vă dați seama ce face în privat cu familia sa”
Spynews
Imagini rare cu Laura Cosoi și Adela Popescu. Cum arătau cele două în urmă cu 15 ani / FOTO
Evz.ro
Rețetă de șnițel vienez. Secretul bucătarilor austrieci
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
De ce a pozat Corina Ungureanu într-o revistă pentru bărbați
kanald.ro
Încă trei zile libere pentru toti angajații, în luna iunie
Cancan.ro
Cauza morții gravidei în 6 luni care a decedat la festivalul de 1 Mai din Dumbrăveni
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Taxa care se introduce în România. Ordin de marți, 6 Mai. Se vor plăti câte 10 lei de fiecare dată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
stirilekanald.ro
Lumea muzicii este în doliu! Îndrăgita artistă care a pierit la 66 de ani, după ce casa i-a fost cuprinsă de flăcări: „O forţă a naturii şi o apărătoare a drepturilor omului”
Meteorologii anunță o lună Mai cum nu a mai fost de mult în România
MediaFlux
Diaspora are alți favoriți la prezidențiale. Ce scor surprinzător face Crin Antonescu în străinătate
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
O stațiune emblemă a litoralului românesc este amenințată cu dispariția. Turiști, alungați de intervențiile ce ar fi trebuit să o pună în valoare