Accident cu ambulanţa în Arad. O asistentă a fost transportată de urgență la spital

Un accident grav s-a petrecut luni, în municipiul Arad. O ambulanţă aflată în misiune şi un autoturism au fost implicate. În urma impactului, asistenta medicală din ambulanță a suferit o traumă la umăr, iar medicul și celălalt asistent s-au ales cu traumatisme la genunchi.
Alina Costache
26 sept. 2022, 16:37
Accident cu ambulanţa în Arad. O asistentă a fost transportată de urgență la spital

Accident cu ambulanţa în Arad. Conform primelor informaţii, totul s-a petrecut după ce şoferul unui autoturism a intrat în plin în autospecială.

Citește și Val de accidente pe şoselele din România. Un şofer a murit după ce a intrat cu maşina într-un TIR

În urma impactului, ambulanța a intrat într-un stâlp de electricitate, pe care l-a rupt, acesta căzând peste ambulanță. Mai apoi, autospeciala s-a oprit în stâlpul unui panou publicitar.

Din păcate, asistenta medicală din ambulanță a suferit o traumă la umăr, iar medicul și celălalt asistent s-au ales cu traumatisme la genunchi.

Accidentul a avut loc pe Calea Victoriei, iar autoturismul care ar fi provocat incidentul era condus de un arădean în vârstă de 33 de ani.

„A intrat în coliziune cu o ambulanţă condusă de un bărbat de 46 de ani, din Arad, care se deplasa cu semnalele luminoase în funcţiune. În urma impactului, o asistentă a fost transportată la spital, în vederea evaluării stării sale. Testarea cu aparatul alcooltest a indicat că niciunul dintre conducătorii auto nu consumase alcool”, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Arad.

Autoritățile urmează să stabilească împrejurările producerii accidentului, fiind întocmit un dosar pentru vătămare corporală din culpă.

Citește și El este tânărul care a murit în accidentul cumplit din centrul Clujului. Ultimele imagini cu Bogdan înainte de tragedie FOTO

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
FCSB și Farul au confirmat oficial mutarea anunțată de Gigi Becali. Alibec a semnat contractul. Update exclusiv
Capital.ro
Când intră pensiile pe card în februarie 2026. CNPP a confirmat. Pensionarii sunt sfătuiți să verifice soldurile
Playtech.ro
Rovinieta 2026 în Europa – cât de mult s-a scumpit taxa de drum în Austria, Ungaria, Bulgaria, Cehia și nu numai. Cât plătești să ieși din țară
Adevarul
Jocul periculos care poate declanșa un nou conflict major. Expert: „Șansele ca Iranul să treacă pragul nuclear sunt foarte mari”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la vânătoare. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Radu Naum a fost student la ”facultatea de macarale și excavatoare”: ”Voiam să fiu ca taică-miu, dar el a zis: «Peste cadavrul meu!»”
MediaFlux
Persoanele fizice vor fi obligate să emită e-Factura. Ce venituri trebuie declarate, conform deciziei Guvernului
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil