Român mort într-un accident grav în Italia. Comunitatea este în stare de șoc la aflarea veștii morții lui Cristian

Tragedie seara trecută în comuna Cuorgnè din regiunea Torino. Un român de 41 de ani și-a pierdut viața în urma unei coliziuni devastatoare între un autoturism și un camion de mari dimensiuni.
Alina Costache
18 oct. 2023, 10:23
Român mort într-un accident grav în Italia. Comunitatea este în stare de șoc la aflarea veștii morții lui Cristian

Un român de 41 de ani și-a pierdut viața marți seara în comuna Cuorgnè, aproape la granița cu Pont Canavese, în Torino. Cristian Alazaroaie era zidar, avea doi copii și locuia în Locana, scrie torinotoday.it. Seara trecută se afla la volanul unui Volkswagen Sharan, când s-a ciocnit frontal cu un camion care transporta un mic excavator.

Citește și: Un zidar român a devenit îngerul păzitor al italienilor. Grigore continuă să muncească, deși este rănit: „Ce altceva să fac, să mă apuc de furat? Niciodată! Nu mi-e rușine”

Impactul dintre autoturismul condus de român și camionul de mari dimensiuni a fost de o gravitate extremă, iar consecințele au fost fatale pentru șoferul român de 41 de ani.

Citește și: Româncă din Israel, mamă a cinci copii, descrie coșmarul pe care-l trăiește zilnic: „Nu prima datând trăiesc sub bombardamente, copiii mei s-au născut în această teroare”

Autoritățile au decis să închidă temporar circulația pe drumul național 460 în ambele sensuri pentru a permite desfășurarea investigațiilor necesare.

DailyBusiness
Marian Vanghelie, în instanță cu Oana Mizil. Fosta parteneră a politicianului a obținut ordin de protecție
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Celebrul milionar nu s-a uitat la bani și a făcut-o cea mai fericită. Super-mașina pe care a oferit-o cadou unei tinere sportive
Capital.ro
Vechile cărți de identitate nu vor mai fi valabile în UE. Nu se mai poate părăsi țara cu ele din 2026
Playtech.ro
Elevii primesc absențe dacă lipsesc luni, în prima zi de școală? Ce trebuie să știe părinții înainte de începerea noului an școlar
Adevarul
Cum a fost păstrat trupul lui Carlo Acutis, „influencerul lui Dumnezeu”, care va fi canonizat duminică de Papa Leon XIV
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
FOTO. Cum arată seducătoarea de fotbaliști: „Nu mi-am făcut nicio operație”
kanald.ro
Accident cu 11 victime, inclusiv minori, în județul Ialomița! A fost activat Planul Roșu de Intervenție
Cancan.ro
Ce s-a întâmplat între femeia din Iași și iubitul ei, care a omorât-o în bătaie, în dormitor. Clipele pasionale au devenit un coșmar
iamsport.ro
ȘOCANT: Zouma valorează mai mult decât 9 echipe din SuperLiga! Petrolul are 40 de jucători, dar lotul său rămâne mai slab cotat decât francezul
MediaFlux
Cu cât se măresc impozitele pentru locuințe și mașini în 2026. Pentru o categorie auto șoferii vor plăti mai puțin
stirilekanald.ro
Venezuela și SUA, noul război mondial? Cresc tensiunile între cele două state. Donald Trump dă liber armatei la atac
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…