Andreea Bălan nu mai vrea scandal cu George Burcea! Artista a oprit procesul împotriva fostului soț: „Nu mai am timp de energie negativă”

Andreea Bălan a luat decizia de a îngropa securea războiului cu fostul soț, motiv pentru care a renunțat la procesul împotriva lui George Burcea.
Alina Costache
01 nov. 2023, 11:27
Andreea Bălan nu mai vrea scandal cu George Burcea! Artista a oprit procesul împotriva fostului soț: „Nu mai am timp de energie negativă
Andreea Bălan nu mai vrea scandal cu George Burcea! Artista a oprit procesul împotriva fostului soț: „Nu mai am timp și energie negativă"

Andreea Bălan și-a schimbat opinia cu privire la procesul împotriva lui George Burcea, motiv pentru care a luat o decizie surprinzătoare: ea a ales să-l ierte, argumentând într-un interviu pentru SPYNEWS că se simte împlinită ca femeie și nu dorește să permită proceselor judiciare să îi umbrească fericirea. După mai bine de un an în care procesul de calomnie inițiat de Andreea Bălan împotriva lui George Burcea a fost examinat în diferite instanțe, Tribunalul București a hotărât recent să anuleze complet cererea inițială de chemare în judecată.

 Citește și: Andreea Bălan și George Burcea, din nou împreună. Vor fi colegi de trust, actorul a acceptat o ofertă de nerefuzat

„Anulează cererea de chemare în judecată formulată de către formulată de reclamanta BĂLAN GEORGIANA – ANDREEA, în contradictoriu cu pârâtul BURCEA GEORGE – VALENTIN. Cu drept de cerere de reexaminare, în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei încheieri, ce se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a III–a Civilă”, a decis instanța.

Deși, la prima vedere, ar părea că artista a pierdut procesul pentru că nu a achitat taxa judciară sau nu a semnat cererea, reporterii SPYNEWS au aflat că, de fapt, Andreea Bălan a decis să renunțe la dosar, fiindcă l-a iertat pe tatăl fetițelor sale.

„Eu am decis să nu mai continui și nu am mai depus actele conform procedurilor. Sunt cea mai fericită din lume și nu mai am timp și energie negativă să aloc proceselor. Totodată cred că este mai bine și pentru fetițe ca părinții lor să fie OK unul cu celălalt”, a declarat pentru SPYNEWS.ro, Andreea Bălan.

Andreea Bălan a depus cererea de chemare în judecată împotriva lui George Burcea anul trecut, iar conform documentelor atașate la dosar vedeta solicitase ca instanța să ia măsuri urgente cu privire la mai multe afirmații publice ale actorului – afirmații care, în opinia sa, erau mincinoase și calomnioase. În cererea de chemare în judecată, Andreea Bălan a cerut ca instanța să dispună ștergerea postărilor buclucașe și să îi interzică lui Burcea să mai facă afirmații mincinoase despre ea. De asemenea, Andreea Bălan a solicitat ca actorul să fie obligat de magistrați să achite toate cheltuielile de judecată.

Printre postările indicate de Andreea Bălan se află și aceea în care George Burcea susținea că labradorul familiei, pe care artista îl iubește ca pe ochii din cap, ar fi fost maltratat de aceasta. La momentul respectiv, Andreea Bălan a declarat: „Cățelul e bolnav și necesită tratament zilnic, ceea ce eu și Buni am făcut luni de zile. Am facturile și rețetele de la veterinar, așa că ceea ce insinuează el (George Burcea – n.r.) este aberant și irelevant. Acum e rândul lui să îl îngrijească și o să vadă că nu e ușor și ieftin deloc. Cred că e suficient că eu și Buni avem grijă de fete din toate punctele de vedere, măcar să aibă și el grijă de cățel. (…) Cățelul este bolnav, nu maltratat. Eu am avut foarte mare grijă de el. Îl iubim și am cheltuit foarte mult cu el. Veterinarul meu poate confirma și am și facturile și tratamentele aplicate. De aceea i l-am dat lui (lui George Burcea – n.r.), să aibă și el grijă de el și să vadă ce înseamnă. E suficient că doar eu am grijă de copii”.

Citește și: Andreea Bălan și Victor Cornea, probleme în paradis? Cum au fost surprinși cei doi – FOTO

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Fiica lui Sile Cămătaru, jignită în ultimul hal: “O găsim la vitrină…”. Cum a reacționat
Fanatik.ro
Alessandro Caparco a făcut topul portarilor din SuperLiga! Surpriza de pe primul loc: “Le-a adus 12-13 puncte! Nici nu era folosit”
Capital.ro
Se schimbă permisele de conducere. Ce informație nouă va apărea pe acte. Unde se aplică de la 1 ianuarie 2027
Playtech.ro
Izvorul Tămăduirii. De ce se sfințește apa și cum se folosește corect. Tradiții și obiceiuri din bătrâni
Adevarul
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier îngrozitor. A intrat cu mașina într-un tren de pasageri
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Două mișcări tectonice azi-noapte în România! Seismele s-au produs la o diferență de doar 10 minute
iamsport.ro
Fotbalistul Generației de Aur, suspendat 6 luni de Mircea Lucescu pentru că a luat o boală cu transmitere sexuală
MediaFlux
Izvorul Tămăduirii 2026. Tradiții și miracole în Vinerea Luminată. Ce este interzis și ce este obligatoriu astăzi
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj