Două trenuri, OPRITE TEMPORAR în Bucureşti, din cauza unor copaci căzuţi pe şine

Două trenuri de pe ruta Constanţa-Bucureşti, respectiv Bucureşti-Constanţa, sunt oprite temporar în Capitală, din cauza unor copaci căzuţi în timpul furtunii în gabaritul căii ferate, la intrarea în staţiile Pantelimon şi Pajura.
Roxana Gagiu
23 mai 2013, 15:28
Două trenuri, OPRITE TEMPORAR în Bucureşti, din cauza unor copaci căzuţi pe şine

Compania Naţională de Căi Ferate „CFR” SA informează că trenul 1682, care circulă pe relaţia Constanţa – Bucureşti Nord, staţionează în gara Băneasa de la ora 16.42, iar trenul 11017 Bucureşti Obor – Constanţa a fost oprit în gara Obor, începând cu 15.45, potrivit sursei citate.

Potrivit Mediafax, la faţa locului s-au deplasat deja echipele de intervenţie, pentru tăierea copacilor căzuţi şi eliberarea liniilor, astfel încât circulaţia celor două trenuri să fie reluată în cel mai scurt timp, precizează cei de la CFR.

Bucureştiul a fost lovit joi de o furtună puternică. Mai mulţi oameni au fost răniţi, vijelia a pus la pământ corturi, copaci, panouri publiictare şi a distrus zeci de maşini. 750 de apeluri au primit cei de la serviciul de urgenţă într-o singură oră. Toţi poliţiştii au fost trimişi urgent pe străzi să păstreze ordinea.

Tot din cauza furtunii, patru aeronave care ar fi trebuit să aterizeze pe Aeroportul Internaţional „Henri Coandă” au fost redirecţionate spre Aeroportul „Mihail Kogălniceanu” din Constanţa.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Xavi Pascual, cea mai mare lovitură dată de Dinamo în handbalul românesc în ultimele decenii: “Este o enciclopedie de manager sportiv!”
Capital.ro
Doliu în lumea filmului. O legendă a cinematografiei s-a stins. Toți românii au iubit-o. A marcat multe generații
Playtech.ro
Suspendarea permisului de conducere pentru viteză în Codul Rutier 2026 – când primești amendă, când rămâi fără carnetul de șoferi în localitate, pe DN și autostradă
Adevarul
Întâmplările stranii de la originea stațiunii Semenic, perla Banatului Montan: „Oferă mai mult decât Davosul”
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doamne, ce TRAGEDIE! Fiul celebrului artist a fost găsit MORT în... Vezi mai mult
iamsport.ro
Atac necruțător la adresa șefilor de la Rapid: ”Ați transferat balastru, rumeguș, borduri”
MediaFlux
SUA vor ca Ucraina și Rusia să încheie un acord de pace în martie! În mai ar putea fi organizate alegeri în Ucraina simultan cu un referendum
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil