Cătălin Drulă a mers la vot împreună cu soția și copiii: „Am votat plin de speranţă pentru o Românie Modernă. Pe încredere se poate construi viitorul unei ţări”

Cătălin Drulă a mers la vot împreună cu soția și copiii. Președintele USR a spus că a votat plin de speranță pentru o Românie modernă.
Alina Costache
09 iun. 2024, 13:02
Cătălin Drulă a mers la vot împreună cu soția și copiii:

Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a declarat că a votat „plin de speranţă pentru o Românie Modernă. Pe încredere se poate construi viitorul unei ţări”.

Citește și Diana Șoșoacă, luată peste picior de tinerii cu drept de vot: „Floricica dansatoarea, foarte drăguță”

Cătălin Drulă: „Am votat plin de speranţă pentru o Românie modernă”

„Am votat plin de speranţă pentru o Românie modernă, pentru continuarea modernizării oraşelor şi localităţilor care sunt conduse onest şi unde mafiile nu mai au acces, pentru un prim pas în 2024, un an complicat, către schimbare, către modernizare, către dreptate. Cel mai mare inamic al viitorului construcţiei unei naţiuni sunt neîncrederea şi dezamăgirea şi astea mi se pare că s-au sădit în ultimii ani. Eu vin cu un mesaj de speranţă, de construcţie şi de încredere. Pe încredere se poate construi viitorul unei ţări”, a explicat Drulă, după vot.

Dacian Cioloș a ieșit la vot la Zalău

Și Dacian Cioloș a ieșit la vot încă de dimineață, la Zalău. „Am votat în dimineața asta pentru oameni competenți, pentru oameni integrii, pentru oameni muncitori. Atât pentru alegerile locale cât și pentru alegerile europarlamentare”.

Dacian Cioloș i-a încurajat pe toți românii să iasă la vot.

„Sunt convis că vă interesează cine o să vă administreze la nivel local pentru că sunt oamenii cei mai apropiați de dumneavoastră, dar nu uitați că avem și alegerile europarlamentare și se iau foarte multe decizii la nivel European care vă impactează și ne impactează direct.

Dacă nu trimitem oameni competenți, care să ne prezinte cu demnitate acolo și care să știe despre ce vorbesc o să ne plângem iar în următorii 5 ani că România este ținută deoparte în Uniunea Europeană”, a conchis Dacian Cioloș.

Citește și Rareș Hopincă, după ce a fost la alegeri. Cum a avut grijă ca votul să fie „neperturbat”: „Sectorul 2 poate mai mult și trebuie să se dezvolte mai bine”

Dan Barna: „Am votat în această dimineaţă pentru modernizare”

Deputatul Dan Barna, candidat la europarlamentare pe lista Alianţei Dreapta Unită, a declarat, duminică, că a votat „pentru modernizare”, punctând că „miza acestei zile este participarea la vot”.

„Am votat în această dimineaţă pentru modernizare. Am votat pentru o vorbă pe care bunicul meu ne-o spunea în copilărie: Nepoate, dacă ceva este stricat, schimbă, dacă este bun, păstrează. E timpul pentru o schimbare. Am votat pentru schimbarea aceasta de care România are disperată nevoie şi am foarte mare încredere că fiecare cetăţean poate şi va merge astăzi să voteze. Miza acestei zile este participarea la vot. Mergeţi şi votaţi pentru România, mergeţi şi votaţi pentru viitor! E timpul să avem un viitor modern în această ţară. Vreau să le mulţumesc tuturor delegaţilor şi colegilor din secţii care apără şi susţin aceste alegeri, pentru că este important ca rezultatul din seara aceasta să fie rezultatul votului românilor şi nu rezultatul acelor nesfârşite decizii îndoielnice care au fost luate în ultimele zile. Ultima, după cum ştiţi, tipărirea chiar în această zi. Alte buletine suplimentare de vot. Mergeţi la vot, apăraţi votul în secţii! Diseară România se va bucura”, a spus Dan Barna.

DailyBusiness
RAR publică date oficiale privind consumul și emisiile de CO2 ale autoturismelor înmatriculate în România. Ce trebuie să știe șoferii
Spynews
Legătura între coșmaruri și riscul de deces precoce. Sfaturi pentru gestionarea stresului
Bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
Fanatik.ro
Produsul Lidl pe care o să fie bătaie în weekendul 5-6 iulie. E la promoție, are o reducere de peste 30% și în ultimii ani numai oamenii bogați și-au permis așa ceva. Oferta retailerului e bună, se aplică în magazinele din toată țara, dar prețurile mici nu se opresc aici
Capital.ro
Viktor Orban cutremură România: Există unguri pregătiți să acționeze, Ungaria nu va lăsa Transilvania!
Playtech.ro
Cât costă să ridici o casă la gri de 100 mp? Prețurile au crescut față de anul trecut
DailyBusiness
Pensiile românilor în pericol. Angajații din casele de pensii au declanșat un protest în urma măsurilor fiscale luate de Ilie Bolojan
Adevarul
Dezvăluiri din dosarul generalilor Coldea și Dumbravǎ: acuzații de filaj la avocați, afaceriști si magistrați. Cine e Sorin Georgescu
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Scene dureroase la înmormântarea lui Mihai Leu. Soția lui, Anna, a plâns în hohote lângă sicriul marelui sportiv | FOTO
Spynews
Ultima postare a motociclistului italian, înainte să moară! Bărbatul era fascinat de urșii din România | FOTO
Evz.ro
Orban, mesaj care pune România pe jar. Premierul a ajuns în țara noastră
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Imaginile durerii de la Hunedoara! Rămasă fără cuvinte, soția lui Mihai Leu a fost consolată de sute de oameni
kanald.ro
Cod portocaliu de caniculă în peste jumătate din România! Temperaturile maxime ating 40 de grade Celsius în următoarele zile
Cancan.ro
Nicușor Dan, mai bogat cu 12 milioane de euro! Banii urmează să îi fie virați pe card
Playsport.ro
O nouă meserie a apărut, iar firmele sunt disperate să-i angajeze: „Sunt plătit să repar toată ziua greșelile făcute de...
Capital.ro
Elena Udrea, în lacrimi de fericire. A fost răzbunată. A primit după gratii vestea bombă!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa iubită a milionarului român din Rusia a spus „Da”
stirilekanald.ro
Șefa s-a urcat pe ea și a sufocat-o. Sfârșit tragic pentru angajata de 26 de ani dintr-un supermarket
Irina Columbeanu își schimbă viața! Fiica lui Irinel Columbeanu pleacă din Malibu și nu va mai locui cu Monica Gabor
MediaFlux
Fonduri de 250.000 de euro pentru o categorie de români
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
România arde, iar în trei țări se moare de frig! Temperaturile extrem de scăzute au dus la moartea a zeci de persoane