Maria Iordănescu și Vanessa Drăguș au atras toate privirile la meciul România- Belgia

Maria Iordănescu și Vanessa Drăguș au atras toate privirile la meciul România- Belgia. Țara noastră este susținută de aproximativ 30.000 de suporteri la meciul cu Belgia, programat pe arena din Koln. Familiile 'tricolorilor' sunt prezente în tribune și susțin jucătorii.
Alina Costache
22 iun. 2024, 22:35
Maria Iordănescu și Vanessa Drăguș au atras toate privirile la meciul România- Belgia
Maria Iordănescu și Vanessa Drăguș au atras toate privirile

Maria Iordănescu și Vanessa Drăguș au atras toate privirile la meciul România- Belgia. Ianis Hagi, rezervă la meciul cu Belgia, a mers să își salute fostul coechipier de la Farul și de la națională. Tudor Băluță, îmbrăcat într-un tricou „tricolor” cu numărul 10, este la meci alături de iubită și de prieteni.

Maria Iordănescu și Vanessa Drăguș au atras toate privirile

O prezență deosebită este Maria Iordănescu, sora selecționerului Edi Iordănescu. Pictată pe față, a aplaudat ieșirea fotbaliștilor români de la vestiare.

Denis Drăguș este susținut și de această dată de soția Vanessa și de fiicele Gloria și Derya. La victoria cu Ucraina au oferit scene emoționante, șiroaie de lacrimi la final, scrie Gsp.ro.

Citește și: Radu Banciu l-a desfiinţat pe Edi Iordănescu. „Este ce poate fi mai slab în materie de antrenor. Sub el nu poţi să fii!”

Anunţul FRF înainte de meciul decisiv

Tehnicianul în vârstă de 46 de ani, Edward Iordănescu, a ajuns la 25 de meciuri pe banca naționalei României și a intrat între primii 10 selecționeri din istorie, depășindu-l pe Cosmin Contra (24).

Primul în această ierarhie este chiar tatăl său, Anghel Iordănescu, cu 100 de jocuri în 3 mandate diferite (1993-1998, 2002-2004, 2014-2016).

Fotbaliștii naționalei și șefii Federației îl roagă pe Iordănescu să rămână selecționer. Mai ales după debutul senzațional de la EURO, 3-0 cu Ucraina.

Însă, până la meciul României de sâmbătă, la Koln în Germania, scoțienii sunt iar vedete. Suporterii înfocați au invadat orașul, așa cum au făcut și la Munchen, și au ținut-o toată ziua într-o petrecere. Nici adversarii elvețieni nu par mai rușinoși.

Edi Iordănescu a calificat națională la Euro după 8 ani și a reușit cea mai clară victorie din istorie la un turneu final, 3-0 cu Ucraina. Marius Marin: ”Mister este cel mai pregătit antrenor pe care l-am avut până acum, pentru că este obsedat de tot ce se întâmplă în fotbal”.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
Cine e doctorița care va participa la Jocurile Olimpice de iarnă. A început să practice sport în urmă cu 6 ani
Capital.ro
Românii care stau în locuință cu chirie. Dreptul proprietarului nu e nelimitat. Se consideră clauză abuzivă
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Un tânăr din Bulgaria s-a costumat în fantomă pentru a speria șoferii, iar prietenii lui aruncau cu pietre în mașini
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil