Filmările sezonului 2 din „Groapa” au fost întrerupte. Ce se întâmplă cu Monica Bîrlădeanu și Marius Manole

Cu toate că serialul "Groapa" a fost lăudat înainte de difuzare și era considerat unul dintre cele mai bune, se pare că filmările pentru cel de-al doilea sezon au fost întrerupte.
Filip Stan
04 sept. 2024, 09:00
Filmările sezonului 2 din

Cu toate că serialul „Groapa” a fost lăudat înainte de difuzare și era considerat unul dintre cele mai bune, se pare că filmările pentru cel de-al doilea sezon au fost întrerupte. Producția a inclus în distribuție nume mari din lumea actoriei precum Monica Bîrlădeanu, Marius Manole, Maria Buză sau Daniel Nuță. Primul sezon a avut finalul recent, iar televiziunea Pro TV susține că cel de-al doilea sezon este în pregătire. Însă, potrivit surselor Cancan, filmările ar fi fost întrerupte.

Pregătirile pentru al doilea sezon „Groapa” au fost oprite. Care sunt motivele

Potrivit celor din producție, rezultatele nu i-ar fi bucurat pe șefii serialului. Asta, în contextul în care primul sezon al serialului a fost scos din grile după numai 3 săptămâni de la lansare. Cei din trustul Pache Protopopescu au susținut, la acea vreme, că serialul a avut mai mult succes pe Voyo, motiv pentru care producția a putut fi urmărită doar online până la final.

Citește și: Monica Bîrlădeanu face scufundări înainte de nunta cu Valeriu Gheorghiţă şi a renunţat definitiv la un aliment înainte de a îmbrăca rochia de mireasă

Cu toate că sezonul 2 a fost anunțat, se pare că toți actorii au fost informați că nu  vor mai colabora pentru a doua parte. Din distribuție, pe lângă alții, au făcut parte Nicu Mihoc, care l-a interpretat pe Sandu, Emilian Oprea, cel care a fost Franco, Tudor Istodor, care a jucat rolul lui Vali, Dana Rogoz, care s-a transpus în Mari, Andrei Bănuță, cel care a jucat rolul lui Denis, iar Daniel Nuță și Teona Stavarachi au fost personajele principale.

Citește și: Marius Manole, dezgustat de ce se întâmplă în biserici: „Dumnezeu pentru mine nu e în biserică. Chestia asta mă lasă rece, să merg acolo să mă dau cu mir în loc de parfum”

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Dana Roba și-a dus fetițele din țară! Make-up artistul a plecat în vizită la sora ei
Fanatik.ro
Universitatea Craiova, la un pas să îl piardă pe Oleksandr Romanchuk: “Au fost nişte probleme la transfer! Pentru mine este un pas important”
Capital.ro
Se pregătește un partid pentru Călin Georgescu: Un brand autodefinit drept mesianic. Nu va renunța!
Playtech.ro
Impozitul pe locuință explodează! Majorare de 90%, calcule făcute
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ce au găsit specialiștii legiști pe corpul neînsuflețit al Rodicăi Stănoiu, fosta ministră a Justiției. Autopsia a fost finalizată
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Lovitură pentru români! Facturile explodează la 1 ianuarie
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”