Câinele unui fotbalist de la FCSB a atacat o fetiţă de şapte ani în Parcul Plumbuita. A fost chemată ambulanţa!

O fetiţă în vârstă de şapte ani a fost trântită la pământ de un câine de talie mare într-un parc din Sectorul 2 al Capitalei şi a fost rănită, fără a fi nevoie să fie transportată la spital. Animalul, un pui de dobernam care aparţine lui Malcom Edjouma, fotbalist la FCSB, era plimbat fără lesă şi botniţă!
Filip Stan
11 sept. 2024, 17:15
Câinele unui fotbalist de la FCSB a atacat o fetiţă de şapte ani în Parcul Plumbuita. A fost chemată ambulanţa!
Câinele unui fotbalist de la FCSB a atacat o fetiţă de şapte ani în Parcul Plumbuita. A fost chemată ambulanţa!

Câinele lui Malcom Edjouma s-a repezit la o fetiţă de şapte ani. Incidentul s-a produs în Parcul Plumbuita 1, unde câinele era plimbat de concubina fotbalistului. Puiul de doberman de aproximativ 6 luni s-a apropiat de fetiţă, fără intenţia de a o muşca, probabil pentru a se juca. Fetiţa a căzut şi are câteva zgârieturi. A primit îngrijiri de la Ambulanţă, fără a fi nevoie să meargă la spital, transmite news.ro.

Citeşte şi: Destinaţia neaşteptată de vacanţă aleasă de David Popovici. Bolidul de 200.000 de euro al campionului olimpic, surprins printre vaci şi boi!

„Poliţiştii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 7 Poliţie au fost sesizaţi, în jurul orei 14.30, cu privire la faptul că, în zona unui loc de joacă, din Sectorul 2, o minoră ar fi fost atacată de un câine de talie mare. Poliţişti din cadrul subunităţii s-au deplasat cu operativitate la faţa locului, în parc fiind identificată o femeie, care plimba un câine fără lesă şi botniţă. Precizăm faptul că nu a fost necesar transportul la spital. Ulterior, la adresa menţionată s-a prezentat si deţinătorul câinelui, un bărbat de cetăţenie străină. Cazul a fost preluat de către Serviciul Protecţia Animalelor, în vederea continuătii cercetărilor şi luării măsurilor legale ce se impun”, a transmis Poliţia Capitalei.

Citeşte şi: Simona Halep, prima apariţie alături de noul iubit. Imaginea care a dat-o de gol: „Să te bucuri de acest timp!”

Poliţia a precizat că cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „neluarea de către proprietarul / deţinătorul animalului a măsurilor de prevenire a atacului canin asupra persoanei”, conform OUG 55/ 2002 privind regimul de deţinere a câinilor periculoşi sau agresivi.

Malcom Edjouma, în vârstă de 27 de ani, este legitimat la FCSB din 2022.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Bomba momentului în televiziune! Diana Bart semnează cu Antena Stars?!? Cum a fost surprinsă de paparazzii Spynews.ro
Fanatik.ro
Țara unde fostul fotbalist din SuperLigă își deschide afacerea cu care dă o importantă lovitură financiară. Locația se află într-una dintre cele mai frumoase zone din lume
Capital.ro
Regulă nouă pentru gunoi. Amenzi de 30.000 de lei pentru persoanele fizice: Vom monta camere
Playtech.ro
Toate măsurile fiscale pentru 2026. Pentru ce vor plăti românii impozite mai mari şi taxe de anul viitor
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Un bărbat din Capitală a ajuns să fie operat de urgență, după ce a fost înjunghiat de vecinul său băut
iamsport.ro
ȘOCANT! MM Stoica l-a dat afară de la FCSB după ce l-a prins că sifonează informații din club: 'Atât de mare era obsesia'
MediaFlux
Impozit locuință de la 1 ianuarie 2026. Cum cresc taxele la apartamente și case CALCULE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu